Aktualności

Konkurs pt. „Żołnierze Wyklęci – Wzorce Niezłomności” na pracę pisemną bądź multimedialną

Więcej o: Konkurs pt. „Żołnierze Wyklęci – Wzorce Niezłomności” na pracę pisemną bądź multimedialną

Zapraszamy uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w I edycji Miejskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Wzorce Niezłomności” organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Czytaj więcej „Konkurs pt. „Żołnierze Wyklęci – Wzorce Niezłomności” na pracę pisemną bądź multimedialną”

III edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Więcej o: III edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Kolejny raz Filie Miejskiego Centrum Kultury – Skansen Rzeki Pilicy oraz Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” przyłączyły się do organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki  akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Ma ona na celu uatrakcyjnić ofertę turystyczną wybranych obiektów i przyciągnąć jak największą liczbę turystów.

W związku z powyższym, 16 i 17 marca 2019 r. (sobota, niedziela), w godzinach 10-18 wejściówki do naszych placówek będą objęte 50% rabatem (oferta w Grotach Nagórzyckich dotyczy biletów normalnych, ulgowych oraz rodzinnych, natomiast w Skansenie Rzeki Pilicy biletów normalnych i ulgowych).

Serdecznie zapraszamy. NAPRAWDĘ WARTO!

Złoty Bal Karnawałowy z Panem Buźką

Więcej o: Złoty Bal Karnawałowy z Panem Buźką

Już 1 marca ostatni piątek karnawału. Serdecznie zapraszamy dzieci na Złoty Bal Karnawałowy z Panem Buźką! W programie: pokaz magiczny, tańce animacyjne, gry i zabawy, konkursy z zabawnymi konkurencjami. Dla każdego dziecka upominki. Obowiązują stroje karnawałowe. Podczas balu odbędzie się konkurs na Króla i Królową Balu. Bilety w cenie 25 złotych do nabycia w filii Tkacz, ul. Niebrowska 50. Czytaj więcej „Złoty Bal Karnawałowy z Panem Buźką”

„Okrągły Stół i wybory z czerwca 1989r.” – prelekcja w filii DOK

Więcej o: „Okrągły Stół i wybory z czerwca 1989r.” – prelekcja w filii DOK

30 lat temu, 6 lutego rozpoczęły się rozmowy opozycji ze stroną rządową zwane obradami Okrągłego Stołu. Z tej okazji, w białobrzeskiej filii MCK, 8 lutego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Historie dalekie i bliskie”, zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Tomaszowie Mazowieckim. Czytaj więcej „„Okrągły Stół i wybory z czerwca 1989r.” – prelekcja w filii DOK”

„Wspomnij mnie”

Więcej o: „Wspomnij mnie”

Premierowy koncert pt. „Wspomnij mnie” przygotowany przez artystów Teatru Piosenki odbył się 4 lutego w Miejskim Centrum Kultury filii MOK. W programie znalazły się popularne piosenki okresu międzywojennego w aranżacjach Piotra Goljata. Spektakl wyreżyserował Przemysław Sowa, za kierownictwo muzyczne odpowiadali Katarzyna i Piotr Goljat. Czytaj więcej „„Wspomnij mnie””

Koncert bluesowo-jazzowy

Więcej o: Koncert bluesowo-jazzowy

Miejskie Centrum Kultury oraz Galeria na wsi Niebrów, 27 stycznia zaprosili miłośników bluesa i jazzu na wyjątkowy koncert poświęcony Mirze Kubasińskiej, Tadeuszowi Nalepie, zespołom Blackout i Breakout, autorom utworów, głównie Bogdanowi Loeblowi oraz fotografikowi, Markowi Karewiczowi. Czytaj więcej „Koncert bluesowo-jazzowy”

Ferie zimowe z MCK

Więcej o: Ferie zimowe z MCK

Jak co roku Miejskie Centrum Kultury przygotowało ofertę dla dzieci w ramach akcji zimowej w okresie ferii.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w filii MOK odbędzie się akcja zimowa pod hasłem „Bajeczne ferie”. Dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w warsztatach artystycznych, zajęciach rekreacyjnych, odbędzie się również wycieczka autokarowa do Łodzi. Więcej informacji pod nr tel. 44 724 42 93. Czytaj więcej „Ferie zimowe z MCK”

Koncert zimowy chóru miejskiego

Więcej o: Koncert zimowy chóru miejskiego

W czwartek, 24 stycznia br., w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się koncert zimowy Chóru Miejskiego „Artis Gaudium” pod kierunkiem Katarzyny Goljat. Tym razem chór zaprezentował repertuar świąteczny: kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. W koncercie wystąpili również soliści: Beata Dembowska i Mieczysław Kincel. Czytaj więcej „Koncert zimowy chóru miejskiego”

Artystyczna laurka dla Babci i Dziadka

Więcej o: Artystyczna laurka dla Babci i Dziadka

23 stycznia w Miejskim Centrum Kultury filii DOK odbyła się „Artystyczna laurka dla babci i dziadka”. Spotkanie poprowadziła Ewa Biazik, kierownik ośrodka. Uroczystość rozpoczął występ dzieci z Klubiku Malucha oraz uczestniczki zajęć Mały Naukowiec, Amelki Gradowskiej. Następnie najmłodsza wokalistka MCK-u Martyna Baran, wykonała piosenkę pt. Śpiewa babcia, śpiewa dziadek”. Czytaj więcej „Artystyczna laurka dla Babci i Dziadka”

Miejskie Centrum Kultury bierze udział w projekcie „Zaczytany Dom Kultury 2018” Narodowego Centrum Kultury.

Więcej o: Miejskie Centrum Kultury bierze udział w projekcie „Zaczytany Dom Kultury 2018” Narodowego Centrum Kultury.

Od stycznia 2019 roku odbiorcy mogą korzystać z publikacji Narodowego Centrum Kultury na zasadach Czytelni Publicznej – na miejscu w godzinach pracy Miejskiego Centrum Kultury. Dostęp do publikacji jest nieodpłatny. Czytaj więcej „Miejskie Centrum Kultury bierze udział w projekcie „Zaczytany Dom Kultury 2018” Narodowego Centrum Kultury.”

Koncert Noworoczny – relacja

Więcej o: Koncert Noworoczny – relacja

11 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbył się Koncert Noworoczny, podczas którego wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Tomaszowa Mazowieckiego Symfonia Juventus. Orkiestrę tworzy 30 osób w wieku od 13 do 18 lat. Są głównie to uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tomaszowie Mazowieckim i Skierniewicach. Dyrygentem Orkiestry i jej inicjatorem jest Kamil Wrona. Czytaj więcej „Koncert Noworoczny – relacja”

Rodzinne kolędowanie za Pilicą

Więcej o: Rodzinne kolędowanie za Pilicą

„…kolędę pod niebiosy niech niosą liczne głosy,
samotnie kolędować źle…”

Słowami kolędy Wojciecha Młynarskiego, wyśpiewanymi przez Elżbietę Rudzką rozpoczęło się „Rodzinne kolędowanie za Pilicą”. Organizatorem wieczoru, który odbył się 9 stycznia w dzielnicy Białobrzegi, było Miejskie Centrum Kultury filia DOK. Czytaj więcej „Rodzinne kolędowanie za Pilicą”

Do góry