Otrzymaliśmy fundusze w programie Edukacja Kulturalna

Udało nam się pozyskać 26 tys. złotych w programie dotacyjnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. Edukacja Kulturalna, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury. Startujemy z projektem „Ziarnko do ziarnka, aż powstanie szklana malowanka”.

W czasie trwania projektu odbędą się działania interdyscyplinarne: cykl warsztatów edukacyjnych, wydarzenie plenerowe i finałowe, co wpłynie na poszerzenie wiedzy oraz rozwój zdolności artystycznych uczestników.

Celem jest ożywienie lokalnej tożsamości kulturowej poprzez zapoznanie uczestników z historią wydobycia piasku kwarcowego i produkcją wyrobów szklanych w regionie Tomaszowa Mazowieckiego.

Partnerami projektu są: Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim TKSM Biała Góra oraz Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim.