Wiosenne nastroje w MCK Tkacz

Około 50 prac malarskich i rysunkowych będzie można obejrzeć na wystawie zatytułowanej „Wiosenne nastroje”, której wernisaż odbędzie się 25 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 w Tomaszowie Mazowieckim. Początek o godz. 18, wstęp wolny.

Prezentowane obrazy i rysunki powstały w ostatnich miesiącach w pracowni malarstwa i rysunku w MCK Tkacz pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. Ich autorami są dorośli uczestnicy zajęć z Nieformalnej Grupy Artystycznej Bohema. Prace wykonane zostały w technikach: akryl, olej, akwarela i suche pastele.

Jako pora roku wiosna związana jest z odrodzeniem życia, młodością i nadzieją na przyszłe plony. W naszym przypadku tytuł wystawy nie narzuca tematyki obrazów, a raczej nawiązuje do naszych nastrojów, które towarzyszyły powstawaniu prac. Radość tworzenia, bycia ze sobą, wzajemne relacje przekładają się na jakość i wartość artystyczną obrazów. Dlatego wiosna nie jest tematem, ale stanem ducha − wyjaśniają artyści z Bohemy.

Wstęp na wernisaż i wystawę jest bezpłatny. Zapraszamy.