Aktualności

Podwieczorek z Arturem Andrusem

Więcej o: Podwieczorek z Arturem Andrusem

Artur Andrus – artysta multimedialny. Legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, konferansjer różnych imprez kabaretowych, poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, Mistrz Mowy Polskiej… był gościem Miejskiego Centrum Kultury. Czytaj więcej „Podwieczorek z Arturem Andrusem”

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Więcej o: Koncert z okazji Dnia Kobiet

W Miejskim Centrum Kultury filii Tkacz, 11 marca br. odbył się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet na który zaprosili Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Dla licznie zgromadzonych Pań wystąpił zespół Clezmers Band. Czytaj więcej „Koncert z okazji Dnia Kobiet”

Podsumowanie 27. Finału WOŚP

Więcej o: Podsumowanie 27. Finału WOŚP

W czwartek, 7 marca w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury filii Tkacz odbyło się podsumowanie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tomaszowie Mazowieckim. W trakcie spotkania szef sztabu WOŚP w naszym mieście Bogdan Smolarek wręczył podziękowania i pamiątkowy dyplom wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznego finału. Czytaj więcej „Podsumowanie 27. Finału WOŚP”

„Perełki drewnianej architektury sakralnej ziemi łódzkiej”

Więcej o: „Perełki drewnianej architektury sakralnej ziemi łódzkiej”

Miejskie Centrum Kultury zaprasza 20 marca o godz. 18 do filii DOK przy ul. Gminnej 37/39 na spotkanie z cyklu „Wieczory ze sztuką”. W programie środowego wieczoru zaplanowano wernisaż wystawy fotografii kościołów drewnianych autorstwa Zygmunta Dziedzińskiego. O początkach kościoła drewnianego Św. Marcina w dzielnicy Białobrzegi opowie Jarosław Pązik. Akcentem muzycznym wzbogacą spotkanie uczestnicy zajęć MCK. Czytaj więcej „„Perełki drewnianej architektury sakralnej ziemi łódzkiej””

Wernisaż wystawy „Kobieta”

Więcej o: Wernisaż wystawy „Kobieta”

Miejskie Centrum Kultury zaprosiło 4 marca do filii MOK na wernisaż wystawy malarstwa i fotografii zatytułowanej „Kobieta”. Autorkami prac są Urszula Wojciechowska i Krystyna Stawińska. Spotkanie rozpoczął monodram „Walerka” na podstawie „Podróży do Buenos Aires” Amanity Muskaria w wykonaniu Elżbiety Ołubek pod opieką artystyczną Elżbiety Jakubczyk. Czytaj więcej „Wernisaż wystawy „Kobieta””

Konkurs pt. „Żołnierze Wyklęci – Wzorce Niezłomności” na pracę pisemną bądź multimedialną

Więcej o: Konkurs pt. „Żołnierze Wyklęci – Wzorce Niezłomności” na pracę pisemną bądź multimedialną

Zapraszamy uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w I edycji Miejskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Wzorce Niezłomności” organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Prace można składać do 20 marca. Czytaj więcej „Konkurs pt. „Żołnierze Wyklęci – Wzorce Niezłomności” na pracę pisemną bądź multimedialną”

Złoty Bal Karnawałowy z Panem Buźką – relacja

Więcej o: Złoty Bal Karnawałowy z Panem Buźką – relacja

Na zakończenie karnawału w piątek 1 marca odbył się „Złoty bal karnawałowy” dla dzieci. Gościem specjalnym był Pan Buźka, który wraz z pracownikami MCK-u przygotował czarodziejski pokaz i zabawy animacyjne dla najmłodszych. Na czas balu sala widowiskowa filii Tkacz zamieniła się w salę balową, a wśród uczestników wybrano króla i królową balu. Czytaj więcej „Złoty Bal Karnawałowy z Panem Buźką – relacja”

„Niezłomni” z Nagórzyc i okolicznych wsi

Więcej o: „Niezłomni” z Nagórzyc i okolicznych wsi

Od 2 marca w P.T.T. „Groty Nagórzyckie”, filii Miejskiego Centrum Kultury będzie oglądać wystawę pt.: „Niezłomni” z Nagórzyc i okolicznych wsi. Na wystawę składają się krótkie biogramy osób związanych z podziemiem antykomunistycznym. Z ekspozycją zapoznać się można odwiedzając audytorium w budynku obsługi turystów przy P.T.T. „Groty Nagórzyckie” w godzinach pracy trasy turystycznej. Zapraszamy!

Tłusty Czwartek na ludowo

Więcej o: Tłusty Czwartek na ludowo

Coroczne spotkanie w dzielnicy Białobrzegi organizowane pod hasłem „Tłusty Czwartek na ludowo”, to wieloletnia tradycja. Organizatorzy zapraszają z tej okazji zespoły z terenu powiatu, które czerpiąc z lokalnej tradycji zajmują się poznawaniem, pielęgnowaniem i kultywowaniem zwyczajów ludowych i rodzimego folkloru. Tym razem Miejskie Centrum Kultury zaprosiło Zespół Ludowy „Brzustowianie”. Czytaj więcej „Tłusty Czwartek na ludowo”

Eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Więcej o: Eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim kontynuuje wieloletnią tradycję jaką są eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs jest wydarzeniem artystycznym obejmującym swoim zasięgiem powiat tomaszowski. Adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Czytaj więcej „Eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”

„FUTSAL Białobrzegi 2019”

Więcej o: „FUTSAL Białobrzegi 2019”

23 lutego odbył się XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Sport bez nałogów i przemocy” Futsal Białobrzegi 2019. Impreza zorganizowana została w hali sportowej ZS-P nr 8 przy ul. Gminnej 5/9. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko. Organizatorem imprezy było Miejskie Centrum Kultury i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 oraz Witold Sil i Michał Lubicki. Czytaj więcej „„FUTSAL Białobrzegi 2019””

III edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Więcej o: III edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Kolejny raz Filie Miejskiego Centrum Kultury – Skansen Rzeki Pilicy oraz Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” przyłączyły się do organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki  akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Ma ona na celu uatrakcyjnić ofertę turystyczną wybranych obiektów i przyciągnąć jak największą liczbę turystów. Czytaj więcej „III edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny””

„Okrągły Stół i wybory z czerwca 1989r.” – prelekcja w filii DOK

Więcej o: „Okrągły Stół i wybory z czerwca 1989r.” – prelekcja w filii DOK

30 lat temu, 6 lutego rozpoczęły się rozmowy opozycji ze stroną rządową zwane obradami Okrągłego Stołu. Z tej okazji, w białobrzeskiej filii MCK, 8 lutego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Historie dalekie i bliskie”, zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Tomaszowie Mazowieckim. Czytaj więcej „„Okrągły Stół i wybory z czerwca 1989r.” – prelekcja w filii DOK”

Do góry