TO MASZ w Tomaszowie! Lato z MCK

Plakat z tytułami i terminami wydarzeń w ramach cyklu "To masz w Tomaszowie"Pandemia wielu osobom pokrzyżowała wyjazdowe plany wakacyjne. Ale lato równie ciekawie zapowiada się w Tomaszowie. A to m.in. dzięki wyjątkowym i różnorodnym wydarzeniom, jakie z myślą o mieszkańcach i turystach przygotowuje Miejskie Centrum Kultury.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na cykl, który odbywać się będzie w wakacyjne soboty (w lipcu i w sierpniu) pod wspólną nazwą „TO MASZ w Tomaszowie”. Nie trzeba będzie nigdzie wyjeżdżać, by znaleźć dobrą rozrywkę, by spędzić miło czas po całodziennym plażowaniu czy czegoś interesującego się dowiedzieć.

Lipiec

Już 3 lipca do Tomaszowa Mazowieckiego zawita zespół Another Pink Floyd (https://www.facebook.com/AnotherPinkFloyd) z projektem „The Wall”. Na plenerowej scenie wystąpi aż 10 muzyków wspieranych przez sztab techników, którzy stworzą oprawę świetlną i wizualną, jaka będzie stanowić dopełnienie widowiska. Zatem, jeśli lubisz Pink Floyd, a w szczególności The Wall – musisz być na tym koncercie. Będzie też lokalna niespodzianka. Kilka utworów z zespołem Another Pink Floyd zagra Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Tomaszowa Mazowieckiego pod dyrekcją Kamila Wrony (https://www.facebook.com/events/502722434115488).

Tydzień później (10.07) na Przystani nad Pilicą zaplanowano konkurs w pływaniu na byle czym, po którym odbędzie się koncert w szantowych klimatach. W amfiteatrze dla tomaszowskiej publiczności zagra zespół „Na Razie”. W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie oraz młodzież powyżej 13. roku życia (ale również pod opieką osoby dorosłej).

W kolejne lipcowe soboty wśród atrakcji będą jeszcze: Słodka Sobota w Skansenie Rzeki Pilicy (17.07), rodzinny Piknik z Jaskiniowcami przy Grotach Nagórzyckich (24.07) oraz wydarzenie ph. Kulturalnie i ze Smakiem, które poprowadzi Karol Okrasa, a które odbędzie się w centrum miasta.

Sierpień

Sierpniowe atrakcje to m.in. kino na leżakach (7.08, pl. T. Kościuszki, komedia kryminalna „Na noże”), Piknik Militarny w Skansenie Rzeki Pilicy (14.08), warsztaty graffiti i koncert Nowatora (21.08, park Bulwary), a na zakończenie wydarzenie inspirowane czasami PRL-u (28.08, parking przy Skansenie Rzeki Pilicy), w trakcie którego zaplanowano konkurs „Kiedyś to było”, prezentację pojazdów zabytkowych oraz koncert grupy „Wokalni” z Miejskiego Centrum Kultury.

Dodatkowo w lipcu (4 i 18.07) w Skansenie Rzeki Pilicy będzie można wziąć udział w pokazach tkactwa tradycyjnego i artystycznego, poznać techniki związane z tym rękodziełem, a także samemu spróbować sił w tkaniu i poznać jego działanie terapeutyczne. Spotkanie organizowane jest również z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących.

W sierpniu Miejskie Centrum Kultury zainauguruje projekt pn. „Letnia Scena Muzyczna ‒ Nasi Grają”. Skierowany on będzie do amatorskich zespołów muzycznych z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, które szukają miejsca do zaprezentowania się szerszej publiczności. Koncerty odbywać się będą w każdy piątek w Skansenie Rzeki Pilicy.

We wrześniu wracamy z Love Polish Jazz Festivalem. Koncertom towarzyszyć będą w tym roku warsztaty wokalne i muzyczne, które poprowadzą znani muzycy. Szczegóły przedstawimy wkrótce.

Plakat z tytułami i terminami wydarzeń w ramach cyklu "To masz w Tomaszowie"