FotoGraffia – kim są osoby ze zdjęcia?

Szanowi Państwo,

od ponad dwóch miesięcy realizujemy projekt pn. „FotoGraffia”. Jednym z jego elementów są warsztaty malarstwa muralowego. Prace powstają na bazie zdjęć, jakie otrzymaliśmy od mieszkańców naszego miasta. Przedstawiają postacie związane z Tomaszowem i jego dawny klimat. Niestety niektóre osoby z fotografii pozostają dla nas zagadką, którą mamy nadzieję rozwiązać z Waszą pomocą.

Poniżej zamieszczamy zdjęcie, które prawdopodobnie zostało zrobione na balkonie kamienicy przy pl. Kościuszki 14/15 w latach 50. XX wieku. Jedną ze sfotografowanych osób jest Wacława Ochimowska. Jej rodzina mieszkała przy ul. Konstytucji 3 Maja. Ojciec pani Wacławy – Dionizy – był rymarzem.

Może ktoś z Państwa rozpoznaje postacie ze zdjęcia lub zna kogoś, kto mieszkał w tamtym czasie w kamienicy przy pl. Kościuszki 14/15. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, która doprowadzi nas do rozwikłania tej zagadki.

Kontakt z Miejskim Centrum Kultury – e-mail: kontakt@mck-tm, telefoniczny pod numerem 44 712 23 69 lub osobiście w MCK przy pl. Kościuszki 18.

Dwie kobiety i mężczyzna siedzący na balkonie starej kamienicy. Młodsza z kobiet opiera się na balustradzie. Mężczyzna siedzi między kobietami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *