Z pracowni rysunku i malarstwa MCK w artystyczny świat

Młoda dziewczyna przygląda się obrazom wiszącym na ścianie. Obok niej stoi stardzy mężczyna, który coś mówi do mikrofonu. Kolejni uczestnicy zajęć opuszczają pracownię malarstwa i rysunku w MCK Tkacz i rozpoczynają studia lub naukę w szkołach artystycznych. Do egzaminów praktycznych Lena Majstrak, Zuzanna Czernic i Oliwia Piotrowska przygotowywały się pod kierunkiem Mirosława Bernackiego.

Lena rozpoczyna naukę w Częstochowie w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego. Dostała się do wymarzonej szkoły na kierunek ceramika po kilku etapach rekrutacji i egzaminach z malarstwa i rysunku.

Zuzanna pomyślnie przeszła rekrutację na groznawstwo w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kierunek ten adresowany jest do osób pasjonujących się grami wideo, Second Life, wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością, cyfrowymi technologiami, a także do osób zainteresowanych szeroko rozumianą kulturą medialną. Tu również wymagana była teczka kwalifikacyjna z pracami rysunkowymi i malarskimi oraz zdany egzamin praktyczny.

Z kolei Oliwia została studentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. W MCK Tkacz przygotowywała się do egzaminów z rysunku.

Gratulujemy i dziękujemy za kilkuletnią owocną wspólną pracę. A chętnych do rozwijania talentów plastycznych zapraszamy do naszych pracowni rysunku i malarstwa oraz ceramicznych.