„Fantastyczna kobieta” na Dzień Kobiet

Projekcja filmu "Fantastyczna kobieta" w cyklu Ale Kino. Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Niebrowska 50, 8 marca 2023 r., godz. 18. Bilety w cenie 7 złotych dostępne przez portal biletyna.pl„Fantastyczna kobieta” to kolejny film, na jaki zapraszamy Was w ramach cyklu Ale Kino. Obraz wyreżyserowany przez Sebastiána Lelio będzie można obejrzeć 8 marca o godz. 18 w sali kinowej KiTKA w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.

Bilety w cenie 7 zł można kupić przez portal Biletyna.pl https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Fantastyczna-kobieta, a także w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 i w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.

Film był wydarzeniem Berlinale w 2017 roku, gdzie przyniósł chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz. Zdobył również Oscara w 2018 roku w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”.

Opis filmu:

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Reżyser „Fantastycznej kobiety” wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastián Lelio (twórca „Świętej rodziny”, „Roku tygrysa” czy „Glorii”) stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *