Trzecia część Tomaszowskich gawęd za nami…

Grupa starszych osób siedzi w podłużnej sali restauracyjnej, przy stolikach. Uczestnicy patrzą przed siebie, prawdopodobnie przed nimi znajduje się mówca. Wzrok osób jest skupiony, część z nich uśmiecha się.„Kultura fizyczna – Tomaszowscy olimpijczycy” to temat kolejnego spotkania z cyklu „Tomaszowskie gawędy”. Wydarzenie odbyło się we wtorek, 14 lutego 2023 r. w Galerii Sztuki Arkady. Gośćmi byli tomaszowscy olimpijczycy – Stanisława Pietruszczak-Wąchała, Wanda Panfil oraz Paweł Abratkiewicz.

Prowadzone rozmowy opierały się na wspomnieniach związanych z olimpijczykami z naszego miasta, ich osiągnięciach czy sytuacjach z czasów szkolnych. Pokrótce o swoich sportowych doświadczeniach opowiedzieli sami olimpijczycy, którzy odwiedzili nas tego wieczoru. Wśród gości znalazł się również trener olimpijczyków w kolarstwie przełajowym i górskim Zbigniew Dziurdź.

Wydarzenie poprowadził koordynator projektu – Tadeusz Lubicki. Uczestnicy spotkania do przekazania mieli tyle ciekawych wspomnień, że wydłużyło się ono do późnych godzin wieczornych. Niespodzianką w trakcie rozmów był filmik z pozdrowieniami dla olimpijczyków oraz Tomaszowa Mazowieckiego od Andrzeja Suprona, polskiego zapaśnika.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i obecność.

Kolejne „Tomaszowskie gawędy” odbędą się 28 lutego o godzinie 18 w Galerii Sztuki Arkady przy ul. Rzeźniczej 4. Tematem będzie „Wielokulturowy Tomaszów”. Jeśli macie jakieś pamiątki, stare zdjęcia – koniecznie zabierzcie ze sobą.