Byliśmy w pasiece!

Grupa dzieciaków siedzi na ławeczkach w otwartej przestrzeni. Przed nimi stoi dorosła kobieta, prawdopodobnie opowiada o czymś dzieciom, które ze skupieniem słuchają jej. Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku”, w którym bierzemy udział dzięki współpracy z Łódzkim Domem Kultury. Znów zabraliśmy dzieciaki na wycieczkę do Pasieki w Lipce.

Zapoznaliśmy się tam z historią pszczelarstwa i życiem pszczół, a także podejrzeliśmy ich pracę „na żywo” w ulu pokazowym. Na warsztatach wykonaliśmy też domek dla pszczół murarek. Oczywiście w takim miejscu nie mogło zabraknąć miodobrania i degustacji miodu przez uczestników projektu.
Celem wizyty w pasiece w Lipce była edukacja w zakresie rozumienia i poszanowania pszczół i innych zapylaczy dla zachowania równowagi w ekosystemie.

Projekt „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *