Inauguracja projektu pt. „Tkanie na kolanie”

Grupa osób w różnym wieku znajduje się w pomieszczeniu ekspozycyjnym. Przed nimi stoją dwie dorosłe kobiety, prawdopodobnie przekazują coś zebranej publiczności. Na ich twarzach widać powagę i skupienie. W piątkowe popołudnie w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego odbyła się inauguracja projektu „Tkanie na kolanie” realizowanego w ramach programu EtnoPolska, dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W trakcie wydarzenia rozpoczynającego projekt, podczas wykładu Aleksandry Grad-Rychwalskiej, etnograf Muzeum Regionalnego w Opocznie można było lepiej poznać specyfikację barw naszego regionu. Uczestnicy mogli również zapoznać się z elementami tradycyjnego stroju ludowego. Następnie prelegentka oprowadziła gości po wystawie etnograficznej tomaszowskiego muzeum.

Kolejny etap projektu rozpocznie się we wrześniu, będą to warsztaty z tkania krajek. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Informacje o naborze – wkrótce na naszej stronie internetowej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.