XVI Tomaszowskie Teatralia – przedstawiamy program

XVI Tomaszowskie Teatralia, 21-26.03.2023, Tomaszów Mazowiecki, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50. Więcej informacji www.mck-tm.plSpektakle przygotowane przez teatry amatorskie, ale także w wykonaniu zawodowych aktorów będzie można obejrzeć podczas XVI Tomaszowskich Teatraliów, czyli artystycznych zdarzeń scenicznych, których organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Zaplanowaliśmy też warsztaty dla uczestników przeglądu i instruktorów teatralnych. Tomaszowskie święto teatru potrwa od 21 do 26 marca. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.

Cykl wydarzeń zainauguruje spektakl „Kruk z Tower” w wykonaniu aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zostanie on pokazany podczas Tomaszowskich Teatraliów w ramach cyklu Wojewódzkie Jaracza Wędrówki.

Głównym punktem Teatraliów, jak co roku, będzie przegląd konkursowy amatorskich zespołów teatralnych działających przy szkołach, ośrodkach kultury czy stowarzyszeniach z Tomaszowa Maz. i powiatu tomaszowskiego. Odbędzie się on 22-23 marca. Ważnym elementem edukacyjnym będą codzienne omówienia z jurorami zaprezentowanych przedstawień teatralnych.

24 marca uczestnicy przeglądu oraz instruktorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach scenicznych. Poprowadzą je: Anna Zieja – instruktorka teatralna w Miejskim Centrum Kultury (klasy 0-3 oraz 4-6), Łukasz Chrzuszcz – aktor Teatru Nowego w Poznaniu, muzyk, założyciel Studia Aktorskiego STA (młodzież i dorośli) oraz Anna Ciszowska – teatrolożka, reżyserka, animatorka kultury (instruktorzy teatralni).

Galę finałową połączoną z wręczeniem Złotych, Srebrnych i Brązowych Masek oraz nagród dla najlepszych zespołów i aktorów zaplanowaliśmy na 25 marca o godz. 11. Tego samego dnia o godz. 14.30 i 16.30 wystawiony zostanie spektakl familijny pt. „Tajemniczy ogród” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

XVI Tomaszowskie Teatralia zakończy 26 marca spektakl „Spróbujmy jeszcze raz” w wykonaniu Lucyny Malec i Marka Siudyma. To przezabawna, brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku.

Patronat honorowy nad XVI Tomaszowskimi Teatraliami objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski oraz Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.

Patroni medialni: Radio Fama Tomaszów Maz., Tomaszowski Informator Tygodniowy, Tele Team TV, NaszTomaszow.pl, Dziennik Łódzki, Tomaszów Mazowiecki naszemiasto.pl.

Linki do zakupu biletów

XVI Tomaszowskie Teatralia, 21-26.03.2023, Tomaszów Mazowiecki, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50. Więcej informacji www.mck-tm.pl Spektakl "Spróbujmy jeszcze raz" w wyk. Lucyny Malec i Marka Siudyma. 26.03.2023, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50, Tomaszów Mazowiecki. Bilety do kupienia przez Biletyna.pl. Spektakl "Tajemniczy ogród" w wyk. Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha. 25.03.2023, godz. 14.30 i 16.30. Tomaszów Mazowiecki, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50. Bilety do kupienia przez Biletyna.pl.