O wielokulturowości gawędziliśmy we wtorek…

Grupa kobiet i mężczyzn siedzi przy stolikach w podłużnej, restauracyjnej sali. Pomiędzy nimi przechadza się dorosły mężczyzna z mikrofonem w ręku. Mężczyzna przystawia mikrofon do ust kobiety z widowni. Kobieta uśmiecha się i wydaje się opowiadać coś do mikrofonu. Kolejne spotkanie z cyklu „Tomaszowskie gawędy” odbyło się we wtorek, 28 lutego 2023 r . w Galerii Sztuki Arkady. Jego tematem był „Wielokulturowy Tomaszów – mój sąsiad…”. Na ten klimatyczny wieczór przygotowano dla gości niespodziankę…

Rozpoczęliśmy od krótkiego suplementu do poprzedniego spotkania o tomaszowskich olimpijczykach, następnie do tematu wielokulturowości wprowadził naszych gości historyk Piotr Płocki.
Podczas czwartej części gawęd rozmawialiśmy o spotkanych na naszej drodze sąsiadach różnej narodowości czy wyznania, oraz o ich zwyczajach i kulturze. Poza wspomnieniami, którymi wymienili się uczestnicy, usłyszeliśmy autorskie wiersze Henryka Myśliwca związane z wielokulturowością naszego miasta.

Klimatycznym akcentem wieczoru była muzyka na żywo, o którą zadbał koordynator projektu – Tadeusz Lubicki (gitara, śpiew), któremu towarzyszyli Justyna Saktura (śpiew) oraz Dariusz Podskok (kahon, tamburyn).

Dziękujemy za obecność i zapraszamy za dwa tygodnie (wtorek, 14 marca, godz. 18, Galeria Arkady ul. Rzeźnicza 4) na kolejne spotkanie o tematyce „Z Tomaszowa w świat”. Jeśli macie jakieś pamiątki, stare zdjęcia – koniecznie zabierzcie je ze sobą.
Do zobaczenia.