XV Tomaszowskie Teatralia – będzie się działo

XV Tomaszowskie Teatralia, czyli artystyczne zdarzenia sceniczne 23-26 marca 2022Spektakle przygotowane przez amatorów, ale również zawodowych aktorów będzie można obejrzeć podczas jubileuszowych 15. Tomaszowskich Teatraliów, czyli artystycznych zdarzeń scenicznych, których organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Zaplanowano też warsztaty dla uczestników przeglądu i wykład inaugurujący tomaszowskie święto teatru, które potrwa od 23 do 26 marca. W ramach wydarzenia wystąpią m.in. Krystyna Tkacz, a także Magdalena Wołłejko i Magdalena Wójcik. Dla najmłodszych przygotowano spektakl „Szewczyk Dratewka”. 

Głównym punktem Teatraliów, jak co roku, będzie przegląd konkursowy amatorskich zespołów teatralnych działających przy szkołach, ośrodkach kultury czy stowarzyszeniach, który odbędzie się 24-25 marca. Dzień wcześniej, 23 marca, uczestnicy przeglądu będą mogli wziąć udział w warsztatach scenicznych, które poprowadzi Katarzyna Żuk z Teatru Impro. Cykl artystycznych zdarzeń scenicznych zainauguruje 23 marca o godz. 17 wykład pt. „Świadoma obecność”, który wygłosi Michał Rzepka − reżyser teatralny, trener, wykładowca praktyki i teorii teatralnej.

Galę finałową połączoną z wręczeniem Złotych, Srebrnych i Brązowych Masek zaplanowaliśmy na 26 marca. Zakończy ją o godz. 12 spektakl dla dzieci pt. „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

Nie zabraknie też dodatkowych wydarzeń związanych ze sztuką sceniczną skierowanych do młodzieży i dorosłych. Młodzieżowy Teatr ds. Ciężkich działający pod kierunkiem Janusza Dziubałtowskiego 25 marca o godz. 19 zaprezentuje spektakl pt. „Wszechobecni”. Dzień wcześniej, 24 marca o godz. 19, w pełnym humoru spektaklu „Freda i Zuza online” zobaczyć będzie można dwie znakomite aktorki – Magdalenę Wołłejko i Magdalenę Wójcik. Na zakończenie Tomaszowskich Teatraliów – 26 marca o godz. 19 – z recitalem „W drodze pod wiatr” wystąpi aktorka śpiewająca Krystyna Tkacz. Na fortepianie akompaniował jej będzie Piotr Sawicki.

Wszystkie wydarzenia w ramach XV Tomaszowskich Teatraliów odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Wstęp na przegląd teatrów amatorskich, wykład oraz spektakl „Wszechobecni” jest bezpłatny. Spektakle „Freda i Zuza online”, „Szewczyk Dratewka” oraz recital Krystyny Tkacz są biletowane.

Linki do zakupu biletów

Freda i Zuza online https://biletyna.pl/event/view/id/227355

Recital Krystyny Tkacz https://biletyna.pl/event/view/id/227360

Szewczyk Dratewka https://biletyna.pl/event/view/id/227362

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *