„Kolej” na Reymonta w Tomaszowie Mazowieckim

Powiększ obraz

Obchody 150. rocznicy urodzin Władysława Stanisława Reymonta dla wielu osób są okazją do bliższego poznania życia i twórczości polskiego noblisty. Promocja i popularyzacja twórczości Władysława Stanisława Reymonta jest jednym z celów projektu pn. „Kolej” na Reymonta, którego organizatorami jest Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Zadanie to realizowane będzie od 1 lipca do 30 września br. w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Obejmuje 4 wydarzenia kulturalne: spotkanie „W Stacyjce Reymonta” (4.07.2017, pl. Kościuszki 18, MCK), rekonstrukcję ornamentu budynku stacyjki „Wolbórka” wraz z przygotowaniem wystawy oraz międzypokoleniowe warsztaty artystyczne pn. „Tęczowe pasiaki” (04.08.2017, filia DOK, Gminna 37/39). Wydarzeniem finałowym będzie event historyczny, zaplanowany w terminie 9.09.2017.

Czytelnicy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży na początku lipca zostali zaproszeni do udziału w pierwszym działaniu projektowym. Miejska Biblioteka Publiczna jest jednym z partnerów projektu. Szczegóły programu projektu będą na bieżąco podawane w lokalnych mediach i na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury.