I turnus „Oazy przygody” za nami

Powiększ obraz

W pierwszym tygodniu wakacji, od 26 do 30 czerwca w Miejskim Centrum Kultury,filii MOK odbywała się akcja wakacyjna pod hasłem „Oaza przygody”. Dzieci miały okazję poznać pracownię ceramiki w naszej filii podczas warsztatów ceramicznych oraz decoupage.

Odbyły się zajęcia sztuki walki capoeira, gry i zabawy dramowe, spotkanie z kulturą japońską, którą przybliżyło dzieciom Stowarzyszenie Entuzjastów Kultury Japońskiej. Nie zabrakło również atrakcji sportowych: ćwiczyliśmy pływanie na basenach, były zajęcia na kręgielni. Dzieci miały możliwość obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej grupy medycznej OSP Tomaszów-Białobrzegi.

Podczas wycieczki do Piotrkowa Tryb. można było poznać szlak legend piotrkowskich, recepturę „Marcepanów króla Zygmunta” na warsztatach produkcji słodyczy wg XVI-wiecznego przepisu. W piotrkowskim muzeum dzieci wzięły udział również w warsztatach etnograficznych. Z kolei w Kielcach gościliśmy w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, w Centrum Geoedukacji GeoPark oraz w Parku Wodnym „Perła”.

Wielką atrakcją dla dzieci była wizyta w Jednostce Wojskowej w Tomaszowie Maz., gdzie zwiedziliśmy Salę Tradycji oraz obejrzeliśmy symulator pola walki „Śnieżnik”. Na zakończenie turnusu wszyscy uczestnicy akcji wakacyjnej otrzymali pamiątkowe certyfikaty i upominki.