O Reymoncie na wesoło

Powiększ obraz

Ciekawostki o życiu i twórczości Władysława Stanisława Reymonta poznali uczestnicy projektu pn. „Kolej” na Reymonta, którego organizatorami jest Łódzki Dom Kultury i Miejskie Centrum Kultury. Partnerem realizowanego 4 lipca br. zadania była Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim. Biografia noblisty przedstawiona w formie rymowanego wiersza stanowiła wesołe wprowadzenie do spotkania pn. „W Stacyjce Reymonta”.

Dzieci uczestniczące w warsztatach dowiedziały się także o kompozycji i konstrukcji powieści „Chłopi”, za którą pisarz otrzymał Nagrodę Nobla w 1924 roku. Podczas spotkania padło wiele pytań  odnośnie „stacyjki” Reymonta. Prowadzący działania interdyscyplinarne przybliżyli historię pochodzenia stacyjki, gdzie w latach młodzieńczych Reymont spędzał wiele czasu.

Realizatorzy projektu zachęcili do odwiedzenia tej architektonicznej perełki, poczekalni kolejowej, która obecnie znajduje się w filii MCK – Skansenie Rzeki Pilicy. Lekcja biblioteczna połączona z elementami plastyki i dramy odbyła się w siedzibie MCK-u, w ramach współorganizacji projektów kulturalnych związanych z obchodami Roku Reymontowskiego w województwie łódzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *