Ziarnko do ziarnka, aż…

Ciekawie zdobione wyroby szklane powstawały w PTT Groty Nagórzyckie podczas warsztatów w ramach projektu „Ziarnko do ziarnka, aż powstanie szklana malowanka”, które odbywały się pod koniec września. A to dopiero pierwszy etap ożywiania lokalnej tożsamości kulturowej.

Warsztaty malowania i grawerowania na szkle skierowane były do uczniów szkół podstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Grupy szkolne z podziałem na młodszych i starszych uczestników z pomocą specjalistki w dziedzinie zdobienia szkła Magdaleny Kuźniarz miały za zadanie wykonać zdobienia według samodzielnie przygotowanego projektu. Powstały ciekawe prace. Część z nich będzie eksponowana podczas wydarzeń, które odbędą się w październiku i listopadzie (szczegóły wkrótce).

W związku z planowanymi wydarzeniami zwracamy się z prośbą do osób, które posiadają w swoich zbiorach wyroby szklane pochodzące z piotrkowskich hut (Kara, Hortensja, Feniks) o ich udostępnienie Miejskiemu Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. Będą one częścią wystawy podsumowującej działania projektowe, wzbogacając ekspozycję. Pamiątki wrócą do właścicieli po zakończeniu wydarzenia.

Zbiórka trwać będzie od 16 października do 6 listopada. Miejsce dostarczenia wyrobów: PTT Groty Nagórzyckie (ul. Pod Grotami 2/6) w godzinach otwarcia placówki. Oświadczenie o użyczeniu [do pobrania poniżej lub w miejscu zbiórki] należy dostarczyć wraz z wyrobem szklanym. Więcej informacji pod numerem telefonu 44 710 05 32.

Dokument_użyczenie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *