Kolorowo i ludowo było w Tkaczu

Zespół ludowy wykonuje taniec i przyśpiewki ludowe na kolorowo oświetlonej scenie.W czwartkowe popołudnie w MCK Tkacz podsumowaliśmy projekt pn. „Tkanie na kolanie”. Wystawa fotografii oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ciebłowianie wprawiły w zachwyt zebranych gości.

Na fotografiach eksponowanych w holu budynku zaprezentowane zostały efekty prac uczestników warsztatów tkania i stylizacji, które miały miejsce w dniach 20-22 września w placówkach MCK. Zajęcia poprowadziły specjalistki w rzemiośle tkackim – Anna Raczkowska i Paulina Górniak ze Stowarzyszenia Na Rzecz Kultury i Rzemiosł Dawnych WICI. Po otwarciu wystawy przez Hannę Cierpicką-Trzonek oraz koordynatorki projektu nadszedł czas na wysłuchanie pięknych pieśni, przyśpiewek i tańców regionalnych wykonanych na scenie przez Ciebłowian. Było tak wesoło, że sama publiczność śpiewała wspólnie z zespołem. Nie obyło się bez bisów.

Dziękujemy za udział w wydarzeniach oraz wszystkim zaangażowanym za wspólnie i miło spędzony czas.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.