Zapraszamy na spektakle do MCK Tkacz

Spektakle "Silent disco" oraz "Zabawy na podwórku", 21 czerwca 2023, godz. 18 i 19. Tomaszów Mazowiecki, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w MCK przy pl. Kościuszki 18 lub przez Biletyna.pl.Monodram „Silent Disco” oraz sztuka „Zabawy na podwórku” to dwa spektakle, które 21 czerwca będzie można obejrzeć w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Oba zostały przygotowane przez uczestników naszych zajęć teatralnych pod kierunkiem Michała Rzepki – reżysera i pedagoga teatralnego (realizował spektakle m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Jaracza w Olsztynie i Teatrze Polskim w Poznaniu).

Jako pierwszy, o godz. 18, w monodramie „Silent Disco” zaprezentuje się Robert Pająk. Będzie to gorzka, pełna ironii opowieść o współczesnej Polsce.

Natomiast o godz. 19 Weronika Hajduk, Maciej Kowalski, Adrian Wymysło, Adam Krześlak i Robert Pająk wystąpią w spektaklu „Zabawy na podwórku”. To sztuka inspirowana dramatem o tym samym tytule opartym na autentycznych wydarzeniach, którego autorką jest współczesna izraelska pisarka Edna Mazya.

Jest próbą odpowiedzi na pytania: Co się dzieje, gdy ofiara gwałtu musi stanąć twarzą w twarz wobec tego, co przeżyła? Czy ci, którzy jej słuchają, mogą stać się jej kolejnymi oprawcami? Kiedy podczas niewinnej dziecięcej zabawy rodzi się przemoc? Czy żyjemy w świecie postprawdy, w którym mieszają się role, a oprawca może stać się obrońcą i bohaterem?

W rolę inspicjentki wcieliła się Amelia Miazga.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia przez portal Biletyna.pl (https://biletyna.pl/spektakl/Silent-Disco-Zabawy-na-podworku/Tomaszow-Mazowiecki) lub stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.

Spektakle "Silent disco" oraz "Zabawy na podwórku", 21 czerwca 2023, godz. 18 i 19. Tomaszów Mazowiecki, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w MCK przy pl. Kościuszki 18 lub przez Biletyna.pl. Spektakle "Silent disco" oraz "Zabawy na podwórku", 21 czerwca 2023, godz. 18 i 19. Tomaszów Mazowiecki, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w MCK przy pl. Kościuszki 18 lub przez Biletyna.pl.