Wieczór z Mike’em Sternem w MCK Tkacz

Pięcioro muzyków stoi na scenie obok siebie - jedna kobieta i czterech mężczyzn. Kobieta i trzech mężczyzn trzymają przed sobą gitary. Czwarty mężczyzna nie ma żadnego instrumentu. Wszyscy się uśmiechają. Magia i mistrzostwo – tak w skrócie można określić to, co działo się 4 marca na scenie Miejskiego Centrum Kultury Tkacz. Koncert w wykonaniu amerykańskiego gitarzysty Mike’a Sterna oraz towarzyszących mu muzyków przyjęty został przez publiczność z wielkim entuzjazmem. Bilety wyprzedały się na długo przed wydarzeniem.

Niesamowitą atmosferę sobotniego wieczoru stworzyli muzycy w polsko-amerykańskim składzie: Mike Stern (gitara), Leni Stern (gitara), Rafał Sarnecki (gitara), Piotr Lemańczyk (bas) i Adam Golicki (drums).

Mike Stern uznawany jest za jednego z najlepszych gitarzystów jazzowych na świecie. Podczas koncertu w Tomaszowie tylko to potwierdził. Publiczność, która wypełniła salę Tkacza do ostatniego wolnego miejsca, chłonęła każdy dźwięk zagrany przez mistrza. Gromkimi brawami nagradzane były również solówki towarzyszących mu muzyków.

 

Oczywiście nie obyło się bez bisów, a po występie Mike Stern chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć. Koncert odbył się w ramach cyklu Tkacz Music Cafe oraz trasy koncertowej Jazz Po Polsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *