We wtorek gawędziliśmy o filmach

Restauracja. Kobiety i mężczyźni, dorośli i seniorzy siedzą przy stolikach, które ustawione są w podłużnym pomieszczeniu, wszyscy skierowani w jedną stronę, prawdopodobnie przed nimi ustawiona jest scena, w kierunku której większa część publiczności kieruje swój wzrok. Pomiędzy nimi stoi dojrzały mężczyzna, który w ręku, na wysokości ust trzyma mikrofon, do którego przemawia z uśmiechem na twarzy. Wśród publiczności widać zadowolenie. O filmach, których sceny kręcone były w Tomaszowie Mazowieckim, rozmawialiśmy wczoraj podczas kolejnego spotkania z cyklu „Tomaszowskich gawęd” pn. „Tomaszów w kadrze filmowym”. W trakcie na publiczność czekała niespodzianka…

Wydarzenie odbyło się we wtorek, 31 stycznia 2023 r. w Galerii Sztuki Arkady. Rozpoczęliśmy od krótkiego suplementu do pierwszego spotkania oraz wprowadzeniem do tematyki filmowej, które poprowadził Piotr Płocki. Następnie zachęcając do gawęd, swoją krótką historię opowiedział koordynator projektu – Tadeusz Lubicki. Prowadzone dalej rozmowy dotyczyły produkcji takich jak: Popioły, Czterej Pancerni i Pies, Ziemia Obiecana, Rzeczpospolita Babska, Rebus (którego właściwie cała akcja toczy się w naszym mieście) czy Urwisy z Doliny Młynów. Najwięcej wspomnień nasza publiczność miała z serialem czterech pancernych. Przytaczali wspomnienia związane z nagraniami filmów, ze spotkań z aktorami czy miejscami, w których były kręcone. Kolejny raz zaskoczyliście nas również świetnymi, pamiątkowymi zdjęciami.

Podczas spotkania nie zabrakło też elementu niespodzianki w postaci filmików, dzięki którym można było sobie przypomnieć Tomaszów z lat 70. i zobaczyć miejsca, które już nie istnieją, a zachowały się w kadrach filmowych. Pozostawiamy Wam możliwość powrotu do jednego z tych materiałów, znajdziecie go poniżej. 

Wasze wspomnienia są bezcenne. Dziękujemy za aktywny udział. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 14 lutego, o godz. 18 w Galerii Sztuki Arkady przy ul. Rzeźniczej 4. Pamiętajcie, by zabrać ze sobą pamiątki związane z tematyką naszych spotkań, jeśli takie posiadacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *