Warsztatami jazzowymi rozpoczęliśmy 7. Love Polish Jazz Festival

Blisko czterdzieści osób z różnych miejscowości w Polsce, w tym grupa młodzieży z Norwegii, bierze udział w bezpłatnych warsztatach wokalno-instrumentalnych, które wystartowały 11 września w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Odbywają się one w ramach 7. edycji Love Polish Jazz Festivalu organizowanego przez MCK, a zakończą się 14 września koncertem w wykonaniu uczestników i wykładowców.

Trzydniowe (11-13.09) warsztaty, podczas których uczestnicy zdobędą nowe umiejętności i doświadczenia w zakresie śpiewu i gry na instrumentach, prowadzą znani artyści, którzy dzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym.

Zajęcia wokalne odbywają się pod kierunkiem Janusza Szroma. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych przekazuje uczestnikom Adam Wendt. Sebastian Frankiewicz dzieli się swoją wiedzę na temat gry na perkusji jazzowej, a osoby grające na instrumentach klawiszowych szkoli Dominik Wania. Tomasz Grabowy prowadzi zajęcia z technik gry jazzowej na gitarze basowej, zaś Artur Lesicki uczy, jak w stylu jazzowym grać na gitarze elektrycznej.

12 i 13 września w klubie festiwalowym, w który na ten czas zamieni się Galeria Sztuki Arkady przy ul. Rzeźniczej, będzie możliwość wspólnego muzykowania w ramach jam session. Przyłączyć może się każdy chętny. Improwizowane koncerty zaczynać się będą o godz. 19.30. Natomiast 14 września o godz. 18 w Miejskim Centrum Kultury Tkacz na podsumowanie warsztatów zaplanowany jest koncert finałowy w wykonaniu uczestników zajęć i wykładowców. Wstęp wolny.

Od piątku, 15 września do niedzieli 17 września w Arenie Lodowej gościć natomiast będą gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Justyna Steczkowska, Aga Zaryan, Włodek Pawlik, Adam Makowicz, Adam Bałdych i Maciej Tubis. Zagrają również artyści związani z Tomaszowem: TM Brass Orchestra pod kierunkiem Kamila Wrony, Maciej Smoluch i Funky Bomba Trio Collective Projekt. Bilety są jeszcze dostępne online na Biletyna.pl oraz w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18.

O szczegółach 7. Love Polish Jazz Festivalu można było usłyszeć podczas konferencji prasowej zorganizowanej 11 września w MCK Tkacz. Wzięli w niej udział: prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, Kamil Wrona – dyrygent TM Brass i Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego oraz wykładowcy warsztatów jazzowych: Adam Wendt – saksofonista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny i Janusz Szrom – muzyk, pedagog, publicysta, członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Wrześniowe warsztaty jazzowe sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Partnerem Głównym 7. LPJF jest ORLEN.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca