Śpiewać każdy może! – za nami warsztaty z oswajania tremy

Ponad 40 osób wzięło udział w pierwszych warsztatach zorganizowanych w ramach realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury projektu „Śpiewać każdy może!”. Odbyły się one 10 i 11 września w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50, a poświęcone były oswajaniu tremy.

Każdy, kto choć raz miał okazję wystąpić na forum publicznym, wie, że nawet najlepiej przygotowaną przemowę czy występ może zepsuć strach przed zaprezentowaniem się szerszemu gronu słuchaczy lub widzów. Problemu z radzeniem sobie z emocjami nie będą już mieć uczestnicy projektu „Śpiewać każdy może!”, którzy wzięli udział w zorganizowanych w ich ramach warsztatach ph. „Oswoić tremę”.

Podczas zajęć uczyliśmy się radzić sobie ze stresem i tremą poprzez techniki pracy z ciałem, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. Budowaliśmy poczucie pewności siebie, uczyliśmy się, jak poprawić koncentrację i samoocenę ‒ tłumaczy prowadząca warsztaty Grażyna Arendt, terapeutka, mistrzyni naturopatii i arteterapeutka.

Już w najbliższy czwartek i piątek (17-18 września) uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach z emisji głosu, w trakcie których nauczą się m.in. prawidłowo oddychać w czasie śpiewu, a także poćwiczą artykulację. Z kolei na zajęciach „Wszystko gra” (21 i 22 września) stworzą instrumenty perkusyjne oraz poznają pojęcie rytmiki, budowę instrumentów perkusyjnych oraz nauczą się dostrzegać potencjał muzyczny w przedmiotach codziennego użytku.

Wydarzeniem finałowym będzie koncert uczestników warsztatów z towarzyszeniem zespołu muzycznego.

Projekt „Śpiewać każdy może!”, na który Miejskie Centrum Kultury pozyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, skierowany jest do wszystkich grup wiekowych z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, bez względu na stopień umiejętności wokalnych. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *