Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – zapraszamy na spacer po Tomaszowie

Od 16 do 22 września trwać będzie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W tym czasie mieszkańcy naszego miasta oraz turyści będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach, m.in. w grze miejskiej i spacerach po trasach opracowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Informację Turystyczną.

Przez cały tydzień, zaczynając od środy, 16 września (w godz. 9-15) w Informacji Turystycznej można będzie pobrać mapki z wybraną trasą do przejścia. Do wyboru są trzy wycieczki:

– Jak Ostrowski Tomaszów planował… – przejdź śladami dawnego układu miasta i przeznaczenia poszczególnych rejonów Tomaszowa Mazowieckiego;

– Gramy w zielone, czyli Tomaszów przyrodniczo – spójrz na miasto z innej perspektywy i odkrywaj z nami tereny zielone w Tomaszowie Mazowieckim;

– Gra terenowa „Bystre oko” – zabawa z tomaszowską architekturą – wytęż wzrok i dopasuj numer zdjęcia przedstawiającego fragment obiektu do jego opisu. Uważasz, że znasz Tomaszów jak własną kieszeń? Sprawdź to i przy okazji świetnie się baw.

Dodatkowo na finał akcji, 22 września, w godz. 10-15 zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Odkrywca Tomaszowa”.  Gra odbędzie się w obrębie placu Kościuszki. Jej celem jest poszerzenie wiedzy o Tomaszowie, rozwijanie zdolności logicznego myślenia, orientacji w terenie i aktywności fizycznej. Nie liczy się czas, ale dokładność wykonania zadania. Dla każdego, kto ukończy grę i poda poprawne rozwiązania zagadek – upominek.

Szczegóły w Informacji Turystycznej (plac Kościuszki 29, tel. 44 710 03 29).

W ramach  Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu powstanie również pieszy… „Niedźwiedzi szlak”. Szukajcie tropów niedźwiedzia! Najlepiej w okolicy tomaszowskich atrakcji turystycznych: przystani, Skansenu Rzeki Pilicy, Rezerwatu Przyrody „Niebieskie Źródła” oraz Grot Nagórzyckich.