Poznaliśmy zwycięzców eliminacji powiatowych 67. OKR

Grupa młodych osób stoi na scenie. W rękach mają książki i dyplomy. Na podeście z przodu siedza dwie kobiety.Piotr Wojtaszczyk, Filip Owczarek i Zuzanna Borowska zostali laureatami pierwszych miejsc w eliminacjach powiatowych 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 18 marca w Miejskim Centrum Kultury Browarna w Tomaszowie Mazowieckim. Poza zwycięzcami wśród nominowanych do etapu rejonowego znaleźli się również: Lena Kapruziak, Zuzanna Guść, Aleksandra Ludwiczak, Robert Pająk i Jadwiga Kocik.

Na konkurs wpłynęły w tym roku 23 zgłoszenia, w tym 15 w turnieju recytacji, dwa w turnieju wywiedzione ze słowa, pięć w turnieju jednego aktora i jedno w turnieju poezji śpiewanej.

W swoich prezentacjach uczestnicy sięgali najczęściej po utwory takich pisarzy i poetów jak: C.K. Norwid, W. Szymborska, K.K. Baczyński, O. Tokarczuk. Ale do interpretacji wybierali też teksty m.in.: M. Białoszewskiego, B. Szulca, W. Krajewskiego, A. Szałapak, A. Zagajewskiego, ks. J. Twardowskiego, A. Lipnickiej, B. Hrabala, E. Stachury, J. Tuwima. Pojawił się też tekst tomaszowskiej poetki Emilii Tesz, a nawet utwór, którego autorką była uczestniczka konkursu.

Jury w składzie:

Lucyna Jakubczyk – pedagog, teatrolog, instruktor teatralny, wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, założycielka i reżyserka Teatru Studenckiego Wyjście Ewakuacyjne,

Milena Lisiecka-Sieczkowska – aktorka i lektorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, od 2005 roku związana z Teatrem Jaracza w Łodzi,

Martyna Brola − instruktor teatralny, logopeda, aktorka teatru improwizacji scenicznych „Improgliceryna”, laureatka konkursów recytatorskich,

po wysłuchaniu prezentacji w czterech kategoriach, tj. turnieju recytatorskim, turnieju wywiedzione ze słowa, turnieju jednego aktora oraz turnieju poezji śpiewanej, przyznało nagrody i wyróżnienia.

W turnieju recytacji w kategorii szkół ponadpodstawowych:

I nagroda – Piotr Wojtaszczyk – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Lena Kapruziak – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Zuzanna Guść – Powiatowe Centrum Animacji Społecznej
w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Aleksandra Ludwiczak – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
wyróżnienie – Dorota Lalek – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2
w Tomaszowie Maz.
wyróżnienie – Julia Świąder – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

W turnieju wiedzione ze słowa:
wyróżnienie – Weronika Wieteska – Klub 25. Brygady Kawalerii Powietrznej
w Nowym Glinniku-Osiedlu

W turnieju teatru jednego aktora::
I nagroda – Filip Owczarek – zgłoszenie  indywidualne
II nagroda – Robert Pająk – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Jadwiga Kocik – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.

W turnieju poezji śpiewanej:

Nagroda – Zuzanna Borowska − Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.

Osoby nominowane do udziału w eliminacjach rejonowych 67. OKR w Piotrkowie Trybunalskim, które odbędą się 2 kwietnia 2022 roku:
− w kategorii recytacja: Piotr Wojtaszczyk, Lena Kapruziak, Zuzanna Guść, Aleksandra Ludwiczak
− w kategorii teatr jednego aktora: Filip Owczarek, Robert Pająk, Jadwiga Kocik
− w kategorii poezja śpiewana: Zuzanna Borowska.

Eliminacje powiatowe 67. OKR odbyły się pod patronatem Starosty Tomaszowskiego oraz Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim.

Protokół z eliminacji powiatowych 67. OKR_18.03.2022