Pobiegli niepodlegli

Grupa osób w różnym wieku biegnąca po ulicy miasta. W centrlanym punkcie zdjęcia flaga biało-czerwona.Blisko 800 osób wzięło udział w 17. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbył się 11 listopada po oficjalnych uroczystościach patriotyczno-religijnych. W ten niestandardowy sposób mieszkańcy miasta i okolic uczcili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności.

Trasa biegu organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury liczyła około 1500 m i wiodła z pl. Tadeusza Kościuszki pod pomnik Poległym Legionistom i z powrotem na pl. Kościuszki. Przed startem uczestnicy otrzymali od organizatorów białe lub czerwone kominy, by podkreślić patriotyczny charakter wydarzenia. Niektórzy przynieśli też własne biało-czerwone flagi lub inne symbole w barwach narodowych.

Jak co roku bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Najliczniejszą grupę jak zawsze stanowili uczniowie tomaszowskich szkół, ale swoje reprezentacje wystawiły też stowarzyszenia, instytucje, zakłady pracy i kluby sportowe. Nie zabrakło również rodzinnych teamów, nawet z małymi dziećmi w wózeczkach.

Wśród biegaczy byli także znani tomaszowscy sportowcy: lekkoatletka i olimpijka Wanda Panfil oraz himalaista Marek Hendzelewski.

Bieg Niepodległości miał charakter rekreacyjny i nie była prowadzona klasyfikacja medalowa, ale biegacz, który jako pierwszy minął linię mety, otrzymał w nagrodę piłkę ufundowaną przez Antoniego Smolarka.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego wydarzenia i już dziś zapraszamy chętnych do udziału w przyszłorocznej edycji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *