„Opowiem Ci naszą historię”

Nasz projekt „FotoGraffia” nabiera tempa. Dziś spotkaliśmy się z mieszkańcami miasta na warsztatach edukacyjnych pn. „Opowiem Ci naszą historię”, podczas których zapoznaliśmy ich z jego głównymi założeniami i etapami. Dr Maciej Hubka, pracownik Archiwum Państwowego w Piotrkowie Tryb. opowiedział, jak tworzyć archiwa rodzinne i w jaki sposób o nie dbać, by stanowiły pamiątkę dla kolejnych pokoleń. O archiwach społecznych i ich roli mówiła dr Justyna Biernat z Fundacji Pasaże Pamięci. Część z obecnych osób przyniosła swoje fotografie z rodzinnych zbiorów. Niektóre okazały się prawdziwymi perełkami także dla obecnych na spotkaniu historyków.

Masz ciekawe zdjęcia z lat 1900-1970 przedstawiające tomaszowian na tle budynków lub miejsc ich pracy czy rzemiosło, jakim się zajmowali? Lubisz historię i pamiętasz mało znane epizody z życia mieszkańców miasta? Chcesz się nimi podzielić z innymi? Zapraszamy Cię do udziału w projekcie „FotoGraffia”. Nabór uczestników trwa do końca czerwca.

Zdjęcia można przynosić do Miejskiego Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18 lub przesłać e-mailowo na adres: zgloszenia@mck-tm.pl. Po zeskanowaniu oryginały zostaną zwrócone właścicielowi.

Do fotografii należy dołączyć kartę uczestnictwa w projekcie wraz z oświadczeniami (formularz do pobrania: Zgłoszenie FotoGraffia – karta zdjęcie) oraz podpisaną klauzulę informacyjną (FotoGraffia – Klauzula informacyjna-1).

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *