Na pasję nigdy nie jest za późno

Powiększ obraz

O tym, że każdy wiek jest dobry na rozwijanie swoich pasji, świadczy przykład pani Marii Babickiej, która od niespełna pół roku uczestniczy w zajęciach ceramicznych w Miejskim Centrum Kultury – filii „Tkacz”. Plastyczka – amatorka swą miłość do rzeźby odkryła już w młodości, jednak dopiero jako osiemdziesięciolatka postanowiła zgłębić tajniki swojej pasji. Tomaszowianka została wyróżniona w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury.

Seniorka wykonała pracę pod kierunkiem Marcina Goździka. Lepiąc postać mężczyzny z uniesionymi rękami, inspirowała się dziełami malarza powstania styczniowego – Artura Grottgera. Tworząc w glinie konkursową rzeźbę, pani Maria myślała o ojcu, który walczył w bitwie o Monte Cassino. 80-letnia repatriantka z Białorusi swoim hobby wyraża swój patriotyzm. Przyznaje, że ceramika pozwoliła jej pokonać rozpacz po śmierci męża.

Tegoroczna laureatka „Przystanku 60+” z Tomaszowa Mazowieckiego podkreśla, że na pasję nigdy nie jest za późno. Tego samego zdania są również artyści z województwa łódzkiego, którzy w tegorocznej edycji konkursu zgłosili swoje prace. Wśród nich są reprezentanci Miejskiego Centrum Kultury, rozwijający swoje hobby w filii MOK pod kierunkiem Bożeny Gajdy.

Do sympatyków malarstwa i rzeźby startujących w przeglądzie należy: Czesław Mizerski, Leszek Klama, Barbara Lambert, Władysława Klimczak, Bożena Wojciechowska, Urszula Wojciechowska, Wiesława Urbańska, Anna Milczarek, Elżbieta Andrzejewska, Maria Czapnik oraz Elżbieta Dobrowolska.

Konkurs objęty jest patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

Fot. Dariusz Śmigielski

http://www.ldk.lodz.pl/aktualnosci-a3/kolejny-przystanek-60-za-nami-r3751