Nowość! „Sgraffito w tekturze” w ofercie zajęć już od grudnia

Nowość zajęciowa jakiej jeszcze u nas nie było! Zdradzamy, co szykowaliśmy już od dłuższego czasu. Od grudnia w czwartki ruszają zajęcia „Sgraffito w tekturze”, które poprowadzi jeden z naszych artystów – Marcin Staniec. A już w ten czwartek odbędą się bezpłatne zajęcia organizacyjne…

Zacznijmy od tego, czym jest sgraffito… 

Sgraffito to technika zdobnicza popularna zwłaszcza w okresie renesansu przy dekorowaniu fasad obiektów włoskiej architektury. Polega ona na nakładaniu kilku warstw kolorowych tynków, a następnie zeskrobywaniu warstw wierzchnich w ten sposób tworząc barwny wzór.

Technika wykonywania obrazów na tekturze falistej poprzez usuwanie wierzchniej warstwy bardzo przypomina renesansowe sgraffito. Odsłaniane warstwy tektury dają efekt szarości i czerni przypominające w swym wyrazie grafikę warsztatową. Obraz uzyskany tą metodą może być formą wyjściową do dalszych poszukiwań i eksperymentów twórczych. 

Działań na tych nietypowych mediach artystycznych będzie można nauczyć się właśnie podczas zajęć prowadzonych przez Marcina Stańca w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. 

Sami zobaczcie, jak to przepięknie wygląda… 

W najbliższy czwartek – 24 listopada odbędą się bezpłatne zajęcia organizacyjne, gdzie nasz artysta wyjaśni na czym będą one polegać i zapozna Was z techniką sgraffito…

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *