Mike Stern – światowej sławy gitarzysta jazzowy zagra w MCK Tkacz

Koncert Mike'a Sterna w Tomaszowie Mazowieckim, 4.03.2023, godz. 18, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50. Bilet do kupienia przez portal biletyna.plMiejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, w których na przełomie lutego i marca podczas trasy koncertowej Jazz Po Polsku wystąpi legendarny amerykański gitarzysta Mike Stern wraz z żoną Leni Stern. Towarzyszyć im będą polscy muzycy – Rafał Sarnecki (gitara), Piotr Lemańczyk (gitara basowa) i Adam Golicki (perkusja). Koncert odbędzie się 4 marca o godz. 18 w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.

Bilety do kupienia przez portal biletyna.pl (https://biletyna.pl/koncert/Mike-Stern/Tomaszow-Mazowiecki) oraz w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18, a także w Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.

Mike Stern to jeden z najwybitniejszych światowych gitarzystów jazz-rockowych, grał w grupach Milesa Davisa i Jaco Pastoriusa oraz w zespołach Steps Ahead, Blood, Sweat and Tears. Zawsze podkreśla, że jego idolem i inspiracją jest Jimi Hendrix. Od początku lat 80. prowadzi karierę solową, prezentując styl fusion, jazz-rock. Gra z takimi muzykami jak: Richard Bona, Bob Franceschini, Dennis Chambers, Dave Weckl, Victor Wooten, Marcus Miller, Bob Berg, Herbie Hancock, Mino Cinelu, Billy Cobham, Mike Mainieri. Współpracował z zespołem Steps Ahead i grupą braci Brecker.

U boku Mike’a zagra Leni Stern, prywatnie żona artysty, jedna z najbardziej kreatywnych gitarzystek jazzu. Wspólnie prowadzą oficynę LSR rejestrującą ich muzyczne projekty. Leni wydaje autorskie albumy. Album „Black Guitar” zyskał miano płyty roku (Boston Phoenix), a recenzent określił wokalistykę artystki jako „głos zawieszony między śpiewem Marleny Dietrich a frazowaniem Billie Holiday”.

Rafał Sarnecki − gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach świata, m.in. w Chinach, Korei Płd., Malezji, Chile, Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. W latach 2009-2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino No-Net Nonet.

Piotr Lemańczyk − uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu, takimi jak: Walter Smith III, Jerry Bergonzi, Seamus Blake, Dave Kikoski, Tim Hagans, Brian Melvin, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr, Soweto Kinch, Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Dominik Wania, Krystyna Stańko, MAP, Maciej Sikała i innymi.

Adam Golicki − absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu koncertów Tkacz Music Cafe, którego organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *