Intensywny tydzień „Zimowej baśni” za nami

Grupa dzieci w wieku szkolnym, chłopców i dziewczynek stoi na oświetlonej scenie pozując do zdjęcia. Za nimi stoją ich opiekunowie, są to dorośli mężczyźni i kobiety. Dzieciaki z zadowoleniem na twarzach uśmiechają się do zdjęcia. Drugi turnus ferii zimowych pn. „Zimowa baśń” był bardzo intensywny, od 23 do 27 stycznia 2023 r. nie było czasu na nudę. Sami zobaczcie, ile działo się przez te pięć dni…


Poniedziałek rozpoczęliśmy od spotkania z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Maz., którzy przekazali dzieciakom podstawowe informacje na temat spędzania czasu wolnego nad wodą oraz przeprowadzili kurs z podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej. Tego dnia odbyły się warsztaty ceramiczne, literacko-teatralne oraz muzyczne. Niespodzianką na koniec były zajęcia capoeiry, czyli brazylijskiej sztuki walki przypominającej taniec.

Kolejny dzień spędziliśmy na wycieczce do teatru Pinokio w Łodzi. Obejrzeliśmy pełną metafor „Wojnokrakę” według tekstu Magdaleny Drab, w reżyserii Grzegorza Grecasa. Spektakl, będący teatralną odpowiedzią na sytuację za naszą wschodnią granicą, realizowany był  równocześnie w dwóch językach polskich – fonicznym i migowym. Po przedstawieniu zwiedziliśmy teatr od kulis, byliśmy w kabinie nagłośnieniowca, w pracowni plastycznej oraz podziwialiśmy z bliska scenografię.

W środę odwiedził nas Marek Leszczyński, emerytowany leśniczy z Leśnictwa Żądłowice w Nadleśnictwie Spała. Opowiedział nam o lasach, ich roli w ekosystemie oraz zagrożeniach ze strony człowieka. Na zakończenie nasi uczestnicy otrzymali pamiątkowe, a zarazem ekologiczne gadżety. 
Po jego wizycie wyruszyliśmy na grę miejską pt. „Odkrywca Tomaszowa” przygotowaną przez Informację Turystyczną . Dzięki niej poznawaliśmy Tomaszów poprzez zagadki ukryte w kopertach. 

Następnego dnia Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim przeprowadziła dla nas niezwykłe spotkanie z baśniami H.Ch. Andersena. 

W międzyczasie braliśmy udział w przeróżnych warsztatach, zajęciach muzycznych i animacjach. Byliśmy także na kręgielni. Czwartego dnia ferii, grą na flecie poprzecznym zaprezentowała się jedna z uczestniczek naszego zimowiska – Gabrysia, która oczarowała wszystkich swoim występem. 

Ostatniego dnia byliśmy w kinie Helios, a po seansie uczestniczyliśmy w zajęciach języka migowego prowadzonych przez Małgorzatę Barwicką. Na podsumowanie turnusu wzięliśmy udział w zajęciach tanecznych hip-hop, podczas których dzieciaki mogły się wyskakać i wyszaleć. To był tydzień pełen wrażeń, dzięki czemu będzie co wspominać. Mamy nadzieję, że widzimy się na letnich półkoloniach. 

Serdecznie dziękujemy Prezydentowi Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcinowi Witko za dofinansowanie posiłków dla naszych podopiecznych.
Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w nasze dwa turnusy tegorocznych ferii zimowych. To dzięki Wam było tak świetnie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *