Chór Artis Gaudium znów zachwycił

Chór na scenie. Kilka osób stoi obok siebie. Śpiewają. W rękach trzymają podkładki z nutami. Wieczór pełen muzycznych doznań, z różnorodnym repertuarem, a przede wszystkim z wyjątkowymi tomaszowskimi artystami spędzili ci, którzy wybrali się na piątkowy (21 października) koncert chóru Artis Gaudium oraz Kameralnego Zespołu Muzyki Dawnej pod dyrekcją Katarzyny Goljat. Wydarzenie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury Tkacz.

Chórzyści z „Artis Gaudium” już wielokrotnie udowodnili że choć są zespołem amatorskim, to brzmią jak najlepsi profesjonaliści, a ich repertuar nie ogranicza się do jednego nurtu muzycznego. Tak było i podczas piątkowego koncertu.

Artyści wykonali pieśni i kompozycje m.in. Haendla, Mozarta czy de Marziego, ale także piosenki ludowe, takie jak chociażby „Oj, żeglujże żeglarzu” czy „Matulu moja”, pieśni gospel i rozrywkowe, m.in. z repertuaru zespołu ABBA czy Nat King Cola. Natomiast pieśni sakralne publiczność usłyszała w wykonaniu Kameralnego Zespołu Muzyki Dawnej, w skład którego również wchodzą wokaliści z chóru Artis Gaudium.

Koncert był podsumowaniem minionego roku artystycznego. A już wkrótce chórzyści rozpoczną pracę nad kolejnym projektem. To dobra okazja, by do zespołu dołączyli nowi pasjonaci muzyki chóralnej. Szczególnie mile widziani są panowie, ale również młodzież. Na przesłuchania można umówić się telefonicznie (44 712 23 69) lub przychodząc na próbę chóru. Próby odbywają się w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Browarnej 7 w czwartki w godzinach 18-20. Zajęcia są bezpłatne.