A tak było u nas nocą

Grupa ludzi, kobiet i mężczyzn w różnym wieku stoi na przeciwko drewnianego, kolorowo podświetlonego młyna. Wyglądają jakby czemuś się przysłuchiwali. Na przeciwko nich stoi młoda dziewczyna, która na szyi ma zawieszony zestaw nagłaśniający. Na jej twarzy widać skupienie.W sobotę, 13 maja nasze placówki turystyczne – Skansen Rzeki Pilicy oraz Podziemna Trasa Turystyczna Groty Nagórzyckie wzięły udział w tegorocznej Nocy Muzeów. Na turystów czekały niecodzienne w tych miejscach atrakcje…

W Skansenie Rzeki Pilicy tego dnia oprócz zwiedzania wystaw stałych odwiedzający mogli wziąć udział w krótkich inscenizacjach, które odegrali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim. Na terenie placówki gościliśmy również Stowarzyszenie Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych „Weteran”, które przygotowało dla nas pokaz motocykli. W okolicach pojazdów pancernych przemieszczał się czołgista, który zdradzał turystom ciekawostki na ich temat, natomiast przy budynku poczekalni kolejowej w gotowości oczekiwał na nich kolejarz, który opowiadał o stacyjce Reymonta. Mogliśmy obejrzeć tego wieczoru dwie ciekawe wystawy: SRH „Tobie Ojczyzno” nieopodal zbiorów militarnych zaprezentowało uzbrojenie i wyposażenie żołnierskie, natomiast w skansenowym budynku świetlicy czekała na zwiedzających wystawa wycinanki regionalnej, o której opowiadał twórca ludowy z Inowłodza, Aleksander Dutkiewicz. Wieczorem nie zabrakło iluminacji świetlnych, które nadały wyjątkowy klimat oraz ogniska dla chętnych. 

W PTT Groty Nagórzyckie atmosfery zwiedzania z przewodnikiem nadały iluminacje świetlne nie tylko na zewnątrz kopalni, ale również w jej wnętrzu, a na odwiedzających czyhał w trakcie podróży sam diabeł nagórzycki.

To była zdecydowanie wyjątkowa noc, nie tylko w naszych placówkach, ale w całym Tomaszowie…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *