6. Love Polish Jazz Festival – zaczynamy warsztaty jazzowe

Konferencja prasowa, która odbyła się w środę, 14 września, oficjalnie otworzyła wrześniowe warsztaty jazzowe w ramach 6. edycji Love Polish Jazz Festivalu. Wzięli w niej udział: Marcin Witko – prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Jacek Paprocki  – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, a także przedstawiciele wykładowców – Dorota Miśkiewicz i Adam Wendt.

Trzydniowe (14-16.09) warsztaty wokalno-muzyczne odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Weźmie w nich udział około trzydziestu uczestników z różnych miejscowości Polski, którzy zdobywać będą nowe doświadczenia w zakresie śpiewu i gry na instrumentach.

Zajęcia poprowadzą wybitni artyści, którzy podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym.

Warsztaty wokalne odbywać się będą pod kierunkiem Doroty Miśkiewicz, a akompaniować jej będzie ukraińska pianistka Anastazja Litwiniuk. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Przemysław Raminiak zdradzi, jak robić aranżacje jazzowe na fortepian. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuozów gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego oraz Tomasza Grabowego.

15 i 16 września po zajęciach w klubie festiwalowym,  w którym zamieni się na ten czas Galeria Sztuki Arkady przy ul. Rzeźniczej, uczestnicy warsztatów wystąpią na jednej scenie ze swoimi wykładowcami. Do jam session może przyłączyć się każdy chętny. Improwizowane koncerty zaczynać się będą o godz. 19.30. Natomiast 17 września o godz. 22 (po festiwalowych koncertach w Arenie Lodowej) w Arkadach zagra Adam Sax Wendt.

Partnerem Głównym LPJF jest PKN ORLEN

Wrześniowe warsztaty jazzowe dofinansowano ze środków Fundacji PZU.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca