Zatańczyli i zaśpiewali dla babć i dziadków

Grupa osób w różnym wieku na scenieW Miejskim Centrum Kultury Tkacz  w piątek, 21 stycznia odbył się koncert zatytułowany „Wytańczone i wyśpiewane sercem – świątecznie dla babci i dziadka”. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy zajęć tanecznych oraz soliści i duety z grupy Wokalni z MCK.

Pretekstem do zorganizowania wydarzenia były Dzień Babci i Dzień Dziadka, ale było ono też okazją do pokazania talentów dzieci i młodzieży, która na co dzień rozwija swoje pasje w Miejskim Centrum Kultury.

W pierwszej części koncertu wystąpili najmłodsi uczestnicy zajęć tanecznych w MCK prowadzonych przez Sebastiana Gułaja i Estelle François-Molendę, na co dzień tancerzy i trenerów ze Studia Tańca Cantinero. Dla dzieci był to debiut sceniczny, ale z tremą poradziły sobie świetnie i zebrały gorące brawa.

Główną część programu stanowiły prezentacje wokalistów przygotowanych przez Beatę Niedzielską. W ich wykonaniu publiczność usłyszała kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne, a także utwory kierowane do babć i dziadków.

Wystąpili: Jadwiga Kocik, Amelia Piechota, Izabela Rudzka, Hubert Pietrzyk, Celina Małek, Tymon Ćwiertnia, Maja Chyb, Martyna Pękala, Iga Zielińska, Karolina Sobczyk oraz duety: Julianna Kołodziejczyk i Magdalena Gosa oraz Patrycja Kata i Julia Szulc.

Grupa Wokalni to prawdziwa kuźnia talentów, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach i festiwalach wokalnych, nie tylko o zasięgu regionalnym, ale również ogólnopolskim i międzynarodowym. Tylko w ubiegłym roku podopieczni Beaty Niedzielskiej brali udział w 14 takich przeglądach, sześć razy zajmując w nich pierwsze miejsca, raz drugie, a dwa raz trzecie. Pięcioro wokalistów przywiozło z nich wyróżnienia. Szesnaście razy zostali finalistami tych konkursów, a raz superfinalistami, w tym przypadł im w udziale tytuł „Złoty Talent” oraz nagroda Grand Prix.

Rok 2022 dla Wokalnych też zaczął się od sukcesu. Na XI Tomaszowskim Festiwalu Kolęd I Pastorałek wyśpiewali pierwszą nagrodę w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz wyróżnienie w kat. 7-9 lat. Pierwsze miejsce w tej samej kategorii przypadło też stałej uczestniczce zajęć wokalnych w MCK, która w konkursie reprezentowała szkołę, ale na co dzień uczy się śpiewać pod kierunkiem Beaty Niedzielskiej.

Wokalistów z Miejskiego Centrum Kultury można też często usłyszeć podczas koncertów i wydarzeń organizowanych na terenie Tomaszowa Mazowieckiego oraz gmin powiatu tomaszowskiego. W najbliższym czasie wystąpią podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia o godz. 17 usłyszeć ich będzie można w Galerii Tomaszów, a 28 stycznia o godz. 15.30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 zaśpiewa Jadwiga Kocik, uczestniczka pierwszej edycji The Voice Senior.