ZA BIAŁO-CZERWONĄ

Przyjdź i celebruj z nami polskie symbole narodowe!

Już 1 września 2023 roku na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, którego organizatorem jest Łódzki dom Kultury, a partnerem Miejskie Centrum Kultury.

Wspólnie zrealizujemy multidyscyplinarny projekt „ZA BIAŁO-CZERWONĄ”, czyli plenerowy koncert patriotyczny Bartasa Szymoniaka, a także warsztaty artystyczne związane z polskimi symbolami narodowymi.

TERMIN: 1 września 2023, godzina 17
MIEJSCE: plac Tadeusza Kościuszki, Tomaszów Mazowiecki
wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia: klik

Podczas koncertu Bartas Szymoniak przedstawi muzyczne interpretacje wierszy poetów Pokolenia Kolumbów, które ukazują oddanie Polaków podczas walki o niepodległość.

Dopełnieniem zadania będą działania twórcze. Uczestnicy (młodzież i dorośli) wspólnie stworzą wielkoformatowy obraz przedstawiający polskie symbole narodowe, a dzieci wezmą udział w warsztatach z tworzenia papierowych flag i malowaniu patriotycznych kolorowanek.

Uczestnictwo w wydarzeniu będzie lekcją historii dla odbiorców, którzy dowiedzą się o roli symboli narodowych w czasach wojny. Udział w warsztatach umożliwi integrację uczestników, poprzez wspólne działanie – godło, flaga i hymn staną się spoiwem wzmacniającym więź obywateli z państwem i jego instytucjami.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *