Warsztaty jazzowe w ramach Love Polish Jazz Festivalu

Podczas piątej edycji Love Polish Jazz Festivalu http://lovepolishjazzfestival.pl/program/ Miejskie Centrum Kultury zorganizuje warsztaty jazzowe dla młodzieży. Warsztaty będą odbywały się w MCK Tkacz w dniach 14–16 września. Organizatorzy zaprosili wybitnych artystów, którzy podzielą się swoją unikalną wiedzą.

Zajęcia wokalne poprowadzi Krystyna Prońko. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Zbigniew Wrombel nauczy techniki gry jazzowej na kontrabasie i gitarze basowej. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuoza gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego.

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia na adres e-mail: jazz@mck-tm.pl lub dostarczyć osobiście do siedziby Miejskiego Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 sierpnia (warsztaty wokalne) oraz do 13 sierpnia (pozostałe warsztaty).

Program warsztatów:

14–16.09.2021 (wtorek – czwartek)

• Krystyna Prońko – wokal
• Przemysław Raminiak – fortepian – akompaniator Krystyny Prońko