Sukces naszych seniorów w Przeglądzie Twórczości 60+

Kilkudzisięcioosobowa grupa osób w różnym wieku, głównie seniorów. Są ustawieni tak jakby pozowali do zdjęcia. Jadwiga Kocik, Barbara Skawińska, Elżbieta Jakóbczyk, Elżbieta Ołubek, Maria Bunzel, Elżbieta Andrzejewska i Krystyna Marcinkowska zostały laureatkami konkursów, które w ramach Podróżującego Wojewódzkiego Uniwersytetu III Wieku odbyły się 10 grudnia w Łódzkim Domu Kultury. Jednym z partnerów projektu było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

„Podróżujący Wojewódzki Uniwersytet III Wieku” to projekt Łódzkiego Domu Kultury, którego głównym założeniem była aktywizacja twórcza oraz kulturalna osób po 60. roku życia mieszkających na terenie województwa łódzkiego. W jego ramach w partnerujących ŁDK instytucjach kultury przeprowadzone zostały dla seniorów warsztaty: aktorski, wokalny i plastyczny.

Zwieńczeniem tych działań było zorganizowanie w tych trzech kategoriach konkursów dla uczestników projektu, by mogli skonfrontować zdobyte umiejętności. W zmaganiach, które odbyły się w sobotę, 10 grudnia świetnie zaprezentowali się przedstawiciele naszego miasta, którzy brali udział w warsztatach w Miejskim Centrum Kultury, a wielu z nich uczestniczy w stałych zajęciach tej placówki.

Reprezentacja Tomaszowa Maz. zdominowała konkurs recytatorski. Pierwszą nagrodę jury przyznało Barbarze Skawińskiej. Na drugim miejscu uplasowała się Elżbieta Jakóbczyk, a wyróżnienie odebrała Elżbieta Ołubek. Trzy nagrody trafiły też do tomaszowianek w konkursie plastycznym: druga przypadła Marii Bunzel, a po wyróżnieniu otrzymały Elżbieta Andrzejewska i Krystyna Marcinkowska. W konkursie wokalnym drugie miejsce zajęła Jadwiga Kocik. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Fot. Piotr Zdrzynicki