Przedświąteczne spotkanie pod jemiołą

Cztery kobiety w róznym wieku. Jedna z nich stoi. W jednej ręce trzyma mikrofon, w drugiej podkładkę na kartki. Coś czyta. obok na kanapie siedzą trzy inne kobiety. W tel świąteczna dekoracja. „Pod jemiołą” to tytuł wieczoru poetycko-muzycznego, jaki odbył się w poniedziałek, 12 grudnia w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Zaprezentowali się poeci z Klubu Literatów Estawela oraz uczestnicy zajęć w MCK.


Spotkanie rozpoczął pokaz najmłodszych uczestników zajęć tanecznych w MCK, którzy przygotowali mikołajkowy układ pod kierunkiem Klaudii Zielińskiej oraz Norberta Głogosza, instruktorów ze Studia Tańca Cantinero. Za swój występ zebrali gromkie brawa od licznie zgromadzonej na sali publiczności.

W głównej części wieczoru publiczność wysłuchała autorskich wierszy poetek i poetów z Klubu Literatów Estawela: Anny Struzik, Elżbiety Wiewiórowskiej, Stanisławy Żelazek, Danuty Kotyni, Grażyny Krzemińskiej, Tadeusza Kurmana i Cezarego Jaskólskiego. Były strofy o świętach, miłości, nostalgii, rodzinie, codziennym życiu pełnym zarówno radości, jak i trosk.

Poetyckie wyznania urozmaicili swoimi występami soliści grupy Wokalni: Jadwiga Kocik, Amelia Piechota, Hubert Pietrzyk i Julka Pietras − przygotowani przez Beatę Niedzielską, a także grupa kabaretowa działająca pod kierunkiem Katarzyny Wojtaszczyk w składzie: Ewa Wojtaszczyk, Jadwiga Piekarska, Magdalena Mokwińska, Anna Cichowska i Jan Jukowiec.

Podobne spotkania kontynuowane będą w przyszłym roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *