Spektakl „Tajemniczy ogród” w ramach XVI Tomaszowskich Teatraliów

Spektakl "Tajemniczy ogród" w ramach XVI Tomaszowskich Teatraliów. 25.03.2023, godz. 14.30 i 16.30. Miejskie Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Niebrowska 50. Bilety do kupienia przez portal Biletyna.plMuzyczny spektakl o perypetiach osieroconej w Indiach angielskiej dziewczynki Marry Lenox zrealizowany na podstawie powieści „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett pokazany zostanie 25 marca w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Wystawi do Teatra Lalki i Aktora z Wałbrzycha w ramach XVI Tomaszowskich Teatraliów. Przedstawienie pokazane zostanie dwukrotnie: o godz. 14.30 oraz o godz. 16.30.
Bilety są do kupienia w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przy pl. Kościuszki 18, w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29 oraz przez portal Biletyna.pl https://biletyna.pl/spektakl/Tajemniczy-ogrod-Tomaszowskie-Teatralia.

„Tajemniczy ogród” to spektakl muzyczny o perypetiach osieroconej w Indiach angielskiej dziewczynki – Mary Lennox, która trafia pod opiekę wuja – lorda Archibalda Cravena, mieszkającego w pałacu Misselthwaite Manor. Miejsce to, położone pośród angielskich wrzosowisk, skrywa wiele gorzkich tajemnic, począwszy od zamkniętego na klucz tytułowego ogrodu po samotność jego mieszkańców.
Lord Craven ciągle gdzieś wyjeżdża, jakby przed czymś uciekał. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej żony, nie potrafi nawet nawiązać relacji ze swoim synem Colinem. Dopiero obecność Mary Lennox, jej ciekawość świata i upór w dążeniu do celu przywrócą do życia nie tylko zapomniany ogród, ale przede wszystkim zranione serca domowników. Odradzająca się przyroda wpłynie bowiem na przemianę duchową głównych bohaterów.

„Tajemniczy ogród” to spektakl zrealizowany w duchu klasyki, wierny książkowej opowieści. Ukazuje młodym widzom świat cennych wartości, jakimi są bliskie relacje rodzinne czy przyjaźń, ale porusza też problem oswajania osobistych traum dzieci i dorosłych. Zbliżmy się zatem do mistycznej przyrody i spróbujmy ją okiełznać.

Czas trwania: 80 minut bez przerwy
Wiek: 7+