Promowaliśmy się na antenie TVP3

Ekipa programu „Budzi się ludzi w Łódzkiem” gościła w niedzielę, 13 września w Skansenie Rzeki Pilicy.  Przez dwie godziny emitowała stąd na żywo rozmowy ze znanymi mieszkańcami, pasjonatami  i artystami z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, a także pokazywała najciekawsze miejsca w powiecie tomaszowskim i opoczyńskim.

Na antenie łódzkiej telewizji gościli m.in. przedstawiciele Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, a także Skansenu Rzeki Pilicy i Podziemnej Trasy Turystycznej „Groty Nagórzyckie”.

Dyrektor MCK Jacek Paprocki przedstawił ciekawe projekty  realizowane przez placówkę oraz ofertę kulturalno-edukacyjną dla mieszkańców miasta i turystów. Przed mikrofonem wystąpili m.in. Jadwiga Kocik i działający przy MCK chór miejski „Artis Gaudium” kierowany przez Katarzynę Goljat. O swojej pasji do ceramiki opowiedziała Bożena Gajda.

Widzowie mieli też okazję zobaczyć reportaż zrealizowany przez TVP 3 Łódź w „Grotach Nagórzyckich”, po których dziennikarzy oprowadził Marek Stefański. Na żywo natomiast mogli zobaczyć proces robienia podpłomyków podczas prowadzonych w skansenie warsztatów pn. „Od ziarenka do bochenka”.

Fot. Marzanna Majewska