Koncert zespołu Steve Carrington Quintet

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu Tkacz Music Cafe. Tym razem wysłuchamy energetycznego jazzu w wykonaniu amerykańskiego Quintetu Steve’a Carringtona!

Bilety (50 zł w przedsprzedaży, 65 zł w dniu koncertu) do nabycia przez portal biletyna.pl:

a także stacjonarnie w:

• Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18,
  • Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29,
  • Grotach Nagórzyckich przy ul. Pod Grotami 2/6,
  • Skansenie Rzeki Pilicy przy ul. Modrzewskiego 9/11.

Steve Carrington grał między innymi z Charlesem Mingusem, Dizzym Gillespie, Royem Hargrovem, Miltem Hintonem, a także z Frankiem Wessem i Jimmym Heathem. Artysta wystąpił też z takimi gwiazdami, jak nieżyjący już Elvin Jones, Joey DeFrancesco, Jeff „Tain” Watts, Wynton Marsalis, Wessel „Warmdaddy” Anderson, Eric Lewis (ELEW) i Chick Corea. Jest także saksofonistą i członkiem African Reflections Band Cyrusa Chestnuta oraz kwartetu Cyrusa Chestnuta. Od kilku lat występował również z Legendary Famed Funk/R&B Group Kool and the Gang.

Muzyk jest częścią Dizzy Gillespie Legacy Band pod kierownictwem legendarnego basisty i zdobywcy nagrody Gramy, inżyniera Johna Lee. Po powrocie z europejskiej trasy z Kool and The Gang w październiku 2019 r. Steve wydał nową płytę zatytułowaną „Mind Traveler”.

Jego ostatni album „Friends R Family” został nagrany podczas pandemii i wydany w styczniu 2022 roku.

W skład zespołu Steve Carrinton Quintet wchodzą także:
FREDDIE HENDRIX | TRĄBKA, FLUGELHORN | USA
JOEL HOLMES | FORTEPIAN | USA
AMEEN SALEEM | KOTRABAS | USA
DOROTA PIOTROWSKA | PERKUSJA | USA-PL

Podczas koncertu (w godz. 18.30-20.30) Miejskie Centrum Kultury zapewni Twojemu dziecku opiekę w ramach Junior Event Clubu, który zorganizowany zostanie w miejscu wydarzenia. Dolna granica wiekowa dzieci to 4 lata. Zajmą się nimi doświadczeni i wykwalifikowani animatorzy i instruktorzy. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia i informacje pod numerem telefonu 44 712 23 69 lub elektronicznie na adres kontakt@mck-tm.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 maja.

19.05.22 Regulamin Junior Event Club 27.04.22

19.05.22 Oświadczenie opiekuna prawnego 27.04.22