„Kolorowa Lokomotywa” – przystanek Tomaszów Mazowiecki

Powiększ obraz

W regionie łódzkim ruszyła kolejna edycja projektu pn. „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku”, docierając do Tomaszowa Mazowieckiego. Łódzki Dom Kultury od lat jest koordynatorem tych ekologiczno – artystycznych działań. W naszym mieście uczestnikami tego proekologicznego projektu są dzieci rozwijające swoje pasje w okresie wakacyjnym w poszczególnych filiach Miejskiego Centrum Kultury.

Pierwszym przystankiem w czasie tegorocznej podróży były warsztaty rękodzieła, które odbyły się 6 lipca w filii MOK. Warsztaty dla ponad 40-osobowej grupy przeprowadzili twórcy ludowi współpracujący z ŁDK-iem. Dzieci na warsztatach tworzyły rzeźby, które następnie malowały.

Mali artyści wykonywali również papierowe kwiaty oraz wycinanki z motywami roślinnymi. Uczestnicy projektu podczas warsztatów plecionkarstwa poznali podstawowe sploty ze sznurka lnianego.

Przed nami jeszcze kilka wydarzeń zaplanowanych w ramach „Kolorowej Lokomotywy”. Nie zabraknie warsztatów rękodzielniczych oraz wycieczki do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego oraz Ogrodu Botanicznego w Łodzi.