Internetowy koncert chórów ziemi łódzkiej

Reprezentujący Miejskie Centrum Kultury Chór Artis Gaudium 21 listopada uczestniczył w Koncercie Chórów Ziemi Łódzkiej − Cantio Lodziensis, który ze względu na obecną sytuację epidemiczną odbył się online, zastępując planowany w tym terminie XXIII Łódzki Festiwal Chóralny − Cantio Lodziensis. Podczas internetowych występów zaprezentowało się 13 chórów amatorskich z województwa łódzkiego. Nasi reprezentanci wykonali „Bandoskę” oraz „Marzenie”. Chórzyści na co dzień pracują pod kierunkiem Katarzyny Goljat.

Koncert Chórów Ziemi Łódzkiej − Cantio Lodziensis miał na celu popularyzację chóralistyki naszego regionu oraz stanowił wsparcie i uznanie dla chórów i ich dyrygentów w tym trudnym dla wszystkich artystów czasie.

Prezentacji można wysłuchać na załączonym filmie.