Bluestones i przyjaciele zagrali w MCK Tkacz

Na scenie znajdują się muzycy w wieku senioralnym. Pośrodu stoi kobieta, która śpiewa do mikrofonu. Po jej obu stronach mężczyźni z gitarami, na których grają. Tło stanoią dwa słupy światła z reflektorów zawieszonych nad sceną. Za kobietą stoi perkusja, a obok niej na sstojaku gitara. „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Modlitwa” – takie między innymi utwory z repertuaru zespołu Breakout można było usłyszeć 20 listopada w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Dobrze znane bluesowe piosenki wybrzmiały w nowych, symfonicznych aranżacjach.

Wydarzenie zatytułowane zostało przez organizatorów, którymi byli zespół Bluestones oraz Związek Dużych Rodzin Trzy Plus z Rawy Mazowieckiej, „Konopnicka słucha bluesa symfonicznie”. I takie też brzmienie miały utwory, które jednoznacznie kojarzą się z postaciami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

O symfoniczne akcenty, wygrywane przez czteroosobową sekcję dętą, zadbał Kamil Wrona – instruktor gry na trąbce i pianinie w Miejskim Centrum Kultury, dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego.

Koncertowi towarzyszyła wystawa zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich z „Galerii na wsi Niebrów”. Zaprezentowane zostały na niej zdjęcia wielkoformatowe formacji Blackout i Breakout, a także Miry Kubasińskiej, Tadeusza Nalepy, Bogdana Loebla i wiele innych.

Projekt współfinansowany był z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.