Ale Kino w MCK Tkacz – projekcja filmu „Matki równoległe”

Projekcja filmu "Matki równoległe" w reż. Pedra Almodovara w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 w Tomaszowie Mazowieckim. 10 maja 2023, godz. 18. Bilety w cenie 7 zł do nabycia przez portal Biletyna.pl oraz w MCK przy pl. Kościuszki 18.Kolejny film z cyklu Ale Kino będzie można obejrzeć już 10 maja w sali kinowej KiTKA w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Wyświetlony zostanie 120-minutowy obraz w reż. Pedra Almodóvara pt. „Matki równoległe”. Początek seansu o godz. 18.

Bilety w cenie 7 zł do nabycia przez Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Matki-rownolegle) oraz stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 i w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.

Opis filmu


„Matki równoległe” to najnowszy film Pedra Almodóvara z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji oraz nominowaną w 2022 r. do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa Penélope Cruz. Obraz jest wyznaniem wiary reżysera w siłę w kobiet, ich solidarność i odwagę.

Bohaterki filmu – Janis (Penélope Cruz) i Ana (Milena Smit) – spotykają się na oddziale położniczym. Pierwsza jest dojrzałą kobietą, druga niedawno przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.

„Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *