Ale Kino i Mistrzowie Kina – zapraszamy na pokazy filmowe

Inauguracja sali kinowej Kitka w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Niebrowska 50. środa, 14 grudnia 2022 r., godz. 17. Wstęp za okazaniem zaproszeń, które są do odbioru w MCK przy pl. Kościuszki 18. Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na inaugurację działalności sali kinowej KITKA w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Wydarzenie zaplanowano na 14 grudnia (środa) o godz. 17. Na początek odbędzie się pokaz filmu „Klient” w reżyserii Asghara Farhadiego, jednego z najwybitniejszych twórców współczesnego kina.

Przed emisją filmu będzie można wysłuchać prelekcji pt. „Rytuał, zabawa, wspólnota. Kino jako doświadczenie”, którą przedstawi Lech Moliński, prezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej, współautor książki „Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk”, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Goście wydarzenia zostaną zapoznani również z programem emisji filmów do czerwca 2023 roku, które na początek odbywać się będą w dwóch cyklach: Ale Kino oraz Kino Mistrzów. Poza stałymi pokazami w nowej sali kinowej planowane są także pojedyncze, okazjonalne projekcje filmowe i spektakle teatralne.

Wstęp na spotkanie inaugurujące działalność sali kinowej w MCK Tkacz jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zaproszenia, które można odbierać od 1 grudnia w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18.

Nadanie nowej funkcji dotychczasowej sali widowiskowo-wystawienniczej było możliwe dzięki pozyskaniu w ramach projektu Multimedialne Centrum Kultury środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego z programu: Infrastruktura domów kultury. Dofinansowanie pozwoliło na zakup nowego sprzętu, takiego jak: ekran, rzutnik oraz przestrzenny system nagłośnieniowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *