Wyjątkowa lekcja muzyki w MCK Tkacz

Na scenie znajdują się cztery młode osoby ubrane na czarno. W rękach mają kolorowe szarfy, którymi żonglują nad głowami. Scena oświetlona jest kolorowymi światłami. Koncert edukacyjno-terapeutyczny pod tytułem „Co słychać w muzyce?” odbył się 28 listopada w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Wydarzenie przeznaczone było dla dzieci od 5. do 10. roku życia.

Projekt przygotowany został przez pedagogów i studentów Instytutu Rytmiki, Terapii i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Zainteresowani mogli w nim wziąć udział bezpłatnie. Z tej okazji skorzystały grupy z Przedszkola nr 12, klasy I-III ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz przedszkolaki z Rokicin.

W ramach koncertu dzieci rozwiązywały zagadki muzyczne oparte na improwizacji fortepianowej i obrazach, wysłuchały „Bajki o babce ziemniaczanej, która zakochała się w dziadku do orzechów” oraz miniatur muzycznych, które wraz z interpretacją ruchową zaprezentowali studenci Akademii Muzycznej. Wydarzenie zakończyły ćwiczenia relaksacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *