Aktualności

Nowa kolejowa wystawa w Skansenie

Więcej o: Nowa kolejowa wystawa w Skansenie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej filii Skansen Rzeki Pilicy w sobotę 14 września w godz. 15-18 na wystawę zorganizowaną w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Będzie to wystawa poświęcona wybudowanej w końcu XIX w. Kolei Iwanogrodzko – Dąbrowskiej, przebiegającej również przez Tomaszów Maz., łączącej Dęblin z Dąbrową Górniczą. Czytaj więcej „Nowa kolejowa wystawa w Skansenie”

4. Love Polish Jazz Festival

Więcej o: 4. Love Polish Jazz Festival

Czwartą edycję Love Polish Jazz Festival rozpoczął O.S.T.R., muzyką, jakby się wydawało odległą od jazzu, a jednak – o czym pewnie nie wszyscy wiedzą – rap swoje korzenie ma w jazzie. Po O.S.T.R. zaprezentowało się trio wybitnego szwedzkiego pianisty i aranżera Ulfa Johannssona Werre. Muzycy przedstawili projekt pt. „Folk Songs”. Czytaj więcej „4. Love Polish Jazz Festival”

Skansen zmilitaryzowany!

Więcej o: Skansen zmilitaryzowany!

Wojsko Polskie, tomaszowscy „Strzelcy”, rekonstruktorzy z „Batalionu Tomaszów”, wybuchowa inscenizacja, pole „minowe”, przejażdżki Honkerem, strzelnica czy pokaz jazdy czołgu – tak w skrócie wyglądał Piknik Militarny, który odbył się 18 sierpnia w Skansenie Rzeki Pilicy (filii Miejskiego Centrum Kultury). Czytaj więcej „Skansen zmilitaryzowany!”

Na słodko w Skansenie

Więcej o: Na słodko w Skansenie

W minioną niedzielę 14 lipca Skansen Rzeki Pilicy (filię Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.) odwiedziło ponad 1300 gości! Oprócz pięknej pogody przyciągnęły ich liczne atrakcje przygotowane specjalnie na „Słodką Niedzielę”. Czytaj więcej „Na słodko w Skansenie”

Kulturalne Piątki z MCK

Więcej o: Kulturalne Piątki z MCK
Pierwsze w okresie wakacyjnym spotkanie z cyklu „Kulturalne piątki” za nami. 5 lipca, pracownicy filii MOK Miejskiego Centrum Kultury zaprosili dzieci i dorosłych do udziału w wydarzeniu pn. „Pląsy, zabawy, animacje i różne inne wariacje”. Na wszystkich chętnych czekały zabawy animacyjne i rekreacyjne, kącik plastyczny, duże i małe bańki mydlane, balonowe kreacje, malowanie buziek.

Czytaj więcej „Kulturalne Piątki z MCK”

Do góry